Quantcast
Channel: 7guru
Viewing all 2570 articles
Browse latest View live

Sākusies pieteikšanās EK komunikācijas balvai

0
0

Ņemot vērā veiksmīgos pieredzi 2012. un 2013. gadā, Eiropas Komisija arī šogad izsludina Kopējās Lauksaimniecības Politikas (KLP) komunikācijas balvu konkursu, paziņojot, ka pieteikumu iesniegšana jau ir sākusies. Projektu iesniegšanas termiņš noteikts līdz 2014. gada 31. oktobra pulksten 12:00.

 „Esat izstrādājuši un īstenojat informatīvu pasākumu vai kampaņu lauksaimniecības un lauku attīstības jomā, un vēlaties par to pastāstīt starptautiskai auditorijai? Vēlaties dalīties pieredzē ar citām personām, kas ir ieinteresētas kopējās lauksaimniecības politikas komunikācijas jautājumos? Ja tā, tad pastāstiet mums par to,” sacīts Eiropas Komisijas mājaslapā, piesakot konkursu plašākai auditorijai.

Piedalīties var ikviena no sekojošajām organizācijām: valsts ministrijas, nevalstiskās organizācijas, organizācijas, kas pārstāv vietējās, reģionālās un pilsētu pašvaldību iestādes, citas pašvaldību vai jaukta tipa iestādes, profesionālās organizācijas (tostarp lauksaimnieku, lauksaimniecības un lauku attīstības organizācijas), ideju laboratorijas, pētniecības vai akadēmiskās iestādes, mediju, kā arī sabiedrisko attiecību aģentūras (komunikācijas speciālisti).

Iesniegt var jebkuru vēl īstenotu vai jau pabeigtu projektu, kurā sabiedrība skaidri tiek informēta par tematiem, kas saistīti ar ES kopējo lauksaimniecības politiku, un kura īstenošanas posms nav sācies pirms 2011. gada 1. janvāra.

Tāpat pieteikumiem ir jābūt angļu, vācu vai franču valodā. Citās valodās pieteikumi netiks pieņemti.

Projekti tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:

  • mērķi un komunikācijas stratēģija (stratēģijas un mērķu, projekta izveides un rezultātu, projekta programmas un stratēģijas īstenošanas metožu kvalitāte);
  • mērķauditorija (projekta atbilstība izvēlētajai mērķauditorijai, auditorijas vajadzības pēc informācijas iepriekšējs novērtējums, mērķauditorijas sasniegšanai izmantoto metožu kvalitāte un daudzveidība un auditorijas aktīva iesaistīšanās projektā);
  • radošums un novatorisms (projekta konceptuālā pieeja un izveide, vizuālie aspekti, komunikācijas rīku, darbību un kanālu inovatīva un radoša kombinēšana);
  • ietekme (kādā mērā izdevies sasniegt projekta mērķus un mērķauditoriju, informēto cilvēku skaits, izmantoto komunikācijas kanālu skaits un kvalitāte, projekta izmaksu lietderība);
  • projekta saistība ar ES KLP (tiešu un netiešu saišu ar KLP skaidrība, nozīmība un precizitāte);
  • paraugprakse (kādu praktisku labas prakses piemēru piedāvā projekts, proti, projekta kvalitāte, ietekme, daudzkāršošanas efekts, atpazīstamība, izplatīšanas un īstenošanas rezultāti, iespējas projektu replicēt arī citās valstīs).

Pieteikumi var tikt iesniegti kādā no trim kategorijām: „Komunikācija ieinteresētajām personām”, „Komunikācija sabiedrībai” un „Inovatīva komunikācija”.

2013. gada laureāti kategorijā „Komunikācija ieinteresētajām personām” bija organizācija „WWF Baltic Ecoregion Programme”, savukārt „Inovatīva komunikācija” – „Fundatia ADEPT Transilvania” un „Komunikācija sabiedrībai” - „Unións Agrarias-UPA”.


Krievija turpina mazināt vārda brīvību

0
0

22. jūlijā prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин)parakstījis  Krievijas parlamenta apakšpalāta pieņemto likumprojektu, kas pieprasa tādu sociālo tīklu kā “Facebook” un “Twitter” kompānijām Krievijas iedzīvotāju personas datus glabāt Krievijā.

Parlamenta deputāts Vadims Dengins (Вадим Деньгин), ierosinot šo likumprojektu, paziņojis, ka lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju nevēlas, lai viņu dati atstāj Krieviju un nonāk ASV, kur tiem var piekļūt hakeri. Konkrēts aptaujāto Krievijas iedzīvotāju skaits nav atklāts, tāpēc ir praktiski neiespējami spriest par šāda paziņojuma atbilstību patiesībai, lai gan pieredze ar dažādu Krievijas paziņojumu izplatīšanu ‘norāda aptuveno virzienu’. Parlamenta deputāts V. Dengins skaidrojis: „Šajos serveros tiek glabāta visa mūsu dzīve," piebilstot, ka kompānijām vajadzētu būvēt datu centrus Krievijā.

Sociālie tīkli ir viens no ierobežojuma mērķiem

Jaunais likums palielinās spiedienu uz sociālo tīklu vietnēm, kam nav savu biroju Krievijā un kas kopš Krievijas prezidenta Vladimira Putina ievēlēšanas prezidenta amatā 2012. gadā, ir kļuvušas par būtisku pret valdību vērsto grupu saziņas platformu. Šis likums stāsies spēkā 2016. gada septembrī, un ļaus valdībai bloķēt sociālos tīklus un interneta platformas, kas tam nepakļausies.

Jau iepriekš publiskajā telpā izskanējusi ziņa, ka gan "Facebook", gan "Twitter" līdz šim atteikušies nodot lietotāju datus jebkādu valstu valdībām. Analītiķi skaidro, ka šis ir Krievijas mēģinājums izveidot savu neatkarīgu interneta tīklu savas valsts robežās, tādā veidā nodrošinot lielākā mērā slēgtu informācijas telpu.

Dažas dienas pirms oficiālās likumprojekta ierosināšanas "Twitter" sabiedriskās politikas vadītājs Kolins Krovels apmeklējis Krieviju, kur notika tikšanās ar mediju uzrauga "Roskomnadzor" pārstāvjiem. Par vizīti tika publicēta niecīga informācija, bet, domājams, valdības pieeja lietotāju datiem bijis viens no galvenajiem jautājumiem.

Lēmums ir tikai nākamais stratēģiskais solis

Likuma pieņemšana varētu radīt problēmas Krievijas uzņēmējiem, kas paļaujas uz ārvalstīs bāzētiem tiešsaistes rezervācijas pakalpojumiem. Šāds Krievijas valdības lēmums gan nav pārsteidzošs, Latvijas Interneta asociācijas (LIA) izpilddirektors Viesturu Šeļmanovs-Plešs vortālam 7guru skaidro, ka līdz šim Krievijas drošības dienestiem jau ir bijusi visa veida pieeja valstī bāzētiem serveriem, kas nozīmē, ka jebkurā brīdī pie krievu uzņēmēja varēja ierasties drošības dienestu pārstāvji un veikt konfiskāciju. „Uzņēmēji pēdējos pāris gadus labprātāk izvēlas balstīt savus datu centrus ārpus Krievijas, piemēram, Baltijas valstīs. Latvija ir kļuvusi par „drošības zonu”, un šādu datu centru izveidošana būtiski veicinājusi datu centru attīstību,” telefonintervijā norādīja V. Šeļmanovs-Plešs. „Nevarētu teikt, ka tas ir pārsteigums, jo acīmredzams ir, ka tas ir kārtējais stratēģiskais solis, lai paturētu kontroli pār saviem iedzīvotājiem arī virtuālajā vidē. Uzņēmēju segmentam tas varētu būt kā brīdinājums,” paskaidro LIA izpilddirektors.

Šāda veida interneta brīvību ietekmējošs likums nav pirmais, ko deputāti Krievijā pieņēmuši pēdējo mēnešu laikā. Līdz šim viens no tiem liek reģistrēties blogu autoriem, kuriem ir vairāk kā 3000 sekotāju, taču likums par „ekstrēmistu” valodas izmantojumu var piespriest līdz pieciem gadiem ilgu cietumsodu

Krievija veido savu informācijas telpu

V. Šeļmanovs-Plešs skaidro, ka Krievija seko Ķīnas un Ziemeļkorejas piemēram filtrēt informāciju, kas pieejama valsts iedzīvotājiem, atšķirībā no mūsu valsts, kur informācija ir brīvi pieejama un katra situācija tiek vērtēta atsevišķi. Runājot par to, vai lielās interneta platformas pakļausies Krievijas spiedienam, V.Šeļmanovs-Plešs uzskata, ka, ja tās būs ieinteresētas apgūt Krievijas tirgu, kas nav nemaz tik viegli, jo šajā valstī ir ļoti izplatītas pašmāju interneta platformas, tām nāksies to darīt. Lai gan, viņaprāt, lielie interneta giganti („Google”, „Facebook” un „Twitter”) mēģinās novilcināt serveru izvietošanu pēc iespējas ilgāku laiku, jo šādu serveru pārcelšana sagādā būtiskas izmaksas un ir jāizvērtē vai Krievijas tirgus ir tā vērts. „Google” jau norādījis, ka ir nepieciešams laiks, lai ar likumprojektu iepazītos un sniegtu jebkādus komentārus.

Saistībā ar minēto jānorāda, ka vieni no aktuālajiem Putina parakstītajiem likuma grozījumiem ir kriminālkodeksa izmaiņas, kas nesankcionētus mītiņus un protestus pielīdzina masu nekārtību izraisīšanai. Piketu, pulcēšanās, gājienu un demonstrāciju organizēšanas un vadīšanas noteikto procedūru atkārtota pārkāpšana ir tie konkrētie rīcības veidi, kā uzsākšana oficiāli tiek pasludināta ārpus pieļaujamo komunikācijas veidu loka – uz to norāda arī oficiālais paziņojums Kremļa interneta vietnē.

SIA „Inspired” apgrozījums samazinājies par 11,4%

0
0

Mediju aģentūra SIA „Inspired” pagājušajā gadā strādājusi ar 9 268 202 eiro lielu aprozījumu un nopelnījusi 158 480 eiro, liecina „Firmas.lv” pieejamā informācija. Uzņēmuma apgrozījums ir samazinājies par 11,4 % un uzņēmuma peļņa sarukusi par 17,4%. 2012. gadā kompānija apgrozīja 10 469 808 eiro, nopelnot 192 012 eiro.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pagājušajā gadā turpinātā restrukturizācija ir sasniegusi savu mērķi un, spītējot lielāko klietnu reklāmas apjomu kritumam, šogad ir plānots atgriezties pie 2012. gada apgrozījuma. Uzņēmumā plānotas būtiskas investīcijas stratēģiskās un analītiskās kompetences, kā arī veiktspējas celšanā un kompāniju plašākā savstarpējā integrēšanā.

SIA „Inspired” reģistrēta 2004. gadā ar 2844 eiro lielu pamatkapitālu. Tās 82% daļu pieder Igaunijas kompānijai OU „Sparknet Company”, 14,98% daļu Kārlim Gedrovicam un 3,02% daļu SIA „McCann WorldGroup”.

Putins aizliedz reklāmu maksas televīzijās

0
0

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) nācis klajā ar paziņojumu, ka līdz ar 2015. gada 1. janvāri simtiem Krievijas maksas TV kanālu būs aizliegts translēt reklāmas, atstājot tikai oficiālos valsts kanālus kā vienīgo reklāmas iespēju televīzijā.

Televīzija joprojām ir izplatītākais informācijas ieguves avots Krievijā. Reklāma tiks aizliegta visos abonētajos kanālos, kā arī tajos, kas skatāmi izmantojot dekodēšanas ierīces. Aizliedzot reklāmu pārraidi neatkarīgajos Krievijas televīzijas kanālos, Putins atņem tiem vienīgos ienākumu avotus, savukārt iedzīvotājiem – brīvu informācijas ieguvi. Maz ticams, ka pēc šo nosacījumu īstenošanas maksas kanāli turpinās pastāvēt.

Šis aizliegums neattiecas uz „nacionālajiem, obligātajiem un vispārīgi pieejamajiem” televīzijas kanāliem, citiem vārdiem sakot, visiem vadošajiem valsts kanāliem, kas jau tagad dominē Krievijas informācijas telpā.

Prezidentālā Cilvēktiesību padome pagājušajā nedēļā sacījusi, ka „monopolizācija televīzijas reklāmu tirgū ir nenovēršama”. Saskaņā ar paziņojumu aizliegums neesot pieņemts, tādēļ, lai konkurētu ar neatkarīgajiem kanāliem, bet gan ir bijis „nepieciešams pasākums”.

„Kanāli, kuri tiek pārraidīti, izmantojot satelītu vai kabeļtelevīziju, ir spiesti izmantot komerciāla rakstura reklāmu, lai nodrošinātu vismaz minimālu peļņu,” tika teikts paziņojumā, pievienojot faktu, ka reklāma palīdz kompensēt to, ka daudzi Krievijas skatītāji nevar atļauties maksāt augstāku abonēšanas maksu.

Šāds pavērsiens var vest arī pie tā, ka atlikušie televīzijas kanāli krasi palielinās reklāmas laika samaksu. Tomēr svarīgākais, kas jāņem vērā, ka televīzija ir Krievijas galvenais informācijas ieguves avots, ja abonētajos kanālos (lielākoties ārzemju) netiks pārraidītas reklāmas un tie būs spiesti paaugstināt retranslācijas maksu vai pat tiks izspiesti no informācijas telpas, Krievijā veidosies arvien noslēgtāka informācijas telpa. Nemaz nerunājot par to, ka jau tagad Krievijas vadošajos kanālos tiek raidīta informācija, kas ir valsts interesēs, tādā veidā rosinot iedzīvotājus domāt to, ko vēlas valdība.

„Linkedin” iegādājas „Bizo”

0
0

Vietne „Linkedin” par 175 miljoniem ASV dolāru iegādājusies digitālās reklāmas „business-to-business” kompāniju „Bizo”.

Sanfrancisko bāzētais uzņēmums „Linkedin” veido savu nišu reklāmas biznesā, paralēli koncentrējoties uz sponsorētajiem atjauninājumiem, kas ir viens no elastīgākajiem reklāmas formātiem. Tas arī ir piesaistījis vairāk lietotāju, kuri publicē ziņas profesionālajā sociālajā vietnē, jau veidojot 300 miljonus „Linkedin” lielu auditoriju.

„Mūsu iespēja integrēt „Bizo” risinājumus satura mārketinga produktos atļaus kļūt par efektīvāko platformu, kur „business-to-business” uzņēmumiem piesaistīt profesionāļus,” sacījis „Linkedin” pārstāvis Dīps Nišars (Deep Nishar).

„Bizo” tiek izmantots, lai internetā atrastu uz uzņēmējdarbību orientētu auditoriju, piegādātu ziņas un novērtētu to efektivitāti. „Linkedin” un „Bizo” sadarbojās vēl pirms pirkšanas darījuma noslēgšanas.

„„Linkedin” uzdevums ir apvienot pasaules profesionāļus, lai padarītu tos produktīvākus un veiksmīgākus, kamēr „Bizo” uzdevums ir palīdzēt „business-to-business” reklamētājiem nokļūt pie pareizajiem cilvēkiem. Mēs esam sapratuši, ka mūsu izvirzītie uzdevumi ļoti labi saskan un ticam, ka, apvienojot spēkus, paātrināsies iespēja realizēt lielus plānus nākotnē,” sacījis „Bizo” vadītājs Rasels Glass (Russell Glass).

Vīlands Associates meklē projektu vadītāju!

3 dizaina varianti – beidziet izniekot laiku un naudu!

0
0
  • “Jums vajadzētu jaunu lapu.”
  • “Ok, atsūtiet trīs dizaina variantus, lai mēs varam izvēlēties”

Ļoti vispārināti šādā veidā varētu raksturot sarunu pirms mājas lapas veidošanas. 3 dizaina skices ir novecojusi un neefektīva metode. Ja gribat izvēlēties krāsas, bez iedziļināšanās lapas būtībā, jāskatās uz gataviem šabloniem, nevis jātērē dizaineru intelektuālais potenciāls radot 2 liekus dizaina variantus, kas tiks izmesti. Kāpēc maksāt par šiem diviem liekajiem dizaina variantiem, nevis ieguldīt šos resursus, lai izstrādātu vienu labāku?

Nav svarīgi kādā krāsā ir zirgs, baļķu vezumu viņš nepavilks. Jeb runājot tuvāk mājas lapu tēmai, nav svarīgi kādā krāsā ir mājas lapas galvenā izvēlne, ja tajā ir pārāk daudz sadaļu, kurās var apmaldīties. Ja cilvēki lapās apjūk, nevar sasniegt savu mērķi un jūtas slikti, viņi daudz labprātāk ies pie konkurenta ar ērtāku lapu, lai arī kādā krāsā būtu viņa izvēlnes.

Stīvs Džobss reiz teica, ka dizains ir ne tikai tas, kā lietas izskatās, bet arī tas, kā tās strādā un kādas sajūtas rada.

Lai uztaisītu patiesi lielisku mājas lapu, vispirms ir jāsaprot, ka ārkārtīgi svarīga ir tieši lapas satura struktūra un tas kā cilvēks ar to varēs mijiedarboties. Lai panāktu, ka lapa strādā pareizi ir jāsaprot un jāiedziļinās lapas lietotājos un viņu vajadzībās. Šis ieguldījums noteikti atmaksāsies ilgtermiņā.

Cilvēkiem mūsdienās ir ļoti maz laika, bet ir iespēja izvēlēties, jo īpaši maksātspējīgiem un aizņemtiem cilvēkiem. Visiem patīk lietas, kas  „vienkārši strādā”. Reizēm, kad kaut kas nestrādā vieglāk ir iet prom.

Labā ziņa ir tā, ka “vienkārši strādā” stāvoklis nav ģēniju vai mākslinieku maģisku darbību rezultāts. Ar vienkāršām un labi pārbaudītām lietojamības jeb UX (User experience , latviski - lietotāja pieredzes) metodēm jebkuru lapu var izveidot ērtu un tādu kura vienkārši strādās.

Lapas izstrāde ir jāsāk ar lapas mērķa un auditorijas apzināšanu. Ir jāsaprot lapas lietotāji un viņu vajadzības. Tad var apskatīties konkurentus, lai saprastu kādus risinājumus un pieejas izmanto citi. Konkurentu analīze ļaus saprast arī kontekstu kādā lietotājs atnāks uz jūsu lapu un ko būs redzējis citur.

Vienkāršs lapas prototips ļaus saprast kā jāizvieto informācija un vai lapas struktūra ir saprotama. Kad būs skaidrs kam jābūt lapā un kā tam jāstrādā, mākslinieks var daudz efektīvāk izveidot tādu lapas vizuālo noformējumu, kas vislabāk pilda tiem uzticēto funkciju. Zinot kā lapai jāstrādā nenotiek bezjēdzīga minēšana uz labu laimi.

Sakiet „nē” trīs dizaina skicēm un saprotiet to vienu lietu, ko vajag jūsu lietotājam!

Interaktīvā kampaņa: vārdi ir ieroči

0
0

Radošu risinājumu raduši "Ogilvy Asia", rosinot sabiedrību aizdomāties par to, ka izteiktie vārdi ir tikpat ietekmīgi kā fizisks pāridarījums. Kampaņas veidošanu Šenjang Psiholoģiskās izpētes centru (Center for Psychological Research, Shenyang), kas ir tās pasūtītājs, motivējusi pieaugošā vardarbība Ķīnas jauniešu vidū. Kampaņas mājaslapa: http://www.wordscanbeweapons.com/.


Digitālās ir vērtīgākas par TV reklāmām

0
0

Reklāmas aģentūras un ietekmīgie zīmoli arvien vairāk novirza budžetu no televīzijas reklāmām uz digitālajām video reklāmām. Tomēr saskaņā ar jauno digitālā mārketinga uzņēmuma „Adknowledge” e-grāmatu, šī pāreja notiek ievērojami par lēnu.

Pagājušā gada laikā uzņēmums „Starcom MediaVest” no TV reklāmu budžeta novirzīja vairāk nekā 500 miljonus ASV dolāru uz digitālajām reklāmām. „MasterCard”, „Mondelēz International” un „Verizon Wireless”, apzinoties digitālo mediju ainavas seismiskās pārmaiņas, palielina tēriņus video reklāmām.

Tomēr, spriežot pēc „Adknowledge” vēstītā, budžeta novirzīšanai vajadzētu notikt krietni straujāk, nekā uzņēmumi paredz. „Adknowledge” palīdz zīmoliem un aģentūrām izprast digitālo reklāmu skatījumu vērtību - skalā no 0,10 ASV dolāriem līdz 0,20 ASV dolāriem par skatījumu.

No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka šādas cenas jau pielīdzināmas televīzijas reklāmām, tomēr „Adknowledge” norāda piecas lietas, kuru dēļ, digitālo reklāmu ekspozīcijas ir vēl daudz vērtīgākas.

Digitālās video reklāmas:

  1. Ir novirzāmas uz mērķi: uz interesi balstīta novirzīšana mērķauditorijai, demogrāfiskā novirzīšana, personalizēšana un atkārtota novirzīšana mērķauditorijai – ir iespējams sasniegt konkrētu auditoriju īsā laika periodā.
  2. Spēj izsekot auditoriju: reklamētāji var saskaņot un pielāgot vēstījumu, balstoties uz specifiskām lietām, demogrāfiju, patērētāja nolūkiem un uzvedību interneta pārlūkā.
  3. Ir tolerantas: daudzām video kampaņām ir opcija uzklikšķināt uz video, lai to noskatītos, kas norāda uz to, ka tad, ja tā tiek skatīta, patērētājs to tiešām ir gribējis redzēt. Cits veids ir video pirms kaut kā, ko patērētājs vēlas redzēt (piemēram, „Youtube”), kas nedarbojas tik veiksmīgi, kā izvēles opcija, tomēr tāpat piesaista lietotāja uzmanību (turklāt, ir iespēja reklāmas skatīšanos pārtraukt).
  4. Ir mērāmas: reklamētāji var testēt kampaņas, lai noteiktu veiksmīgas iniciatīvas, izpētīto ātri integrēt jaunā vai pielāgotā mārketinga kampaņā, balstoties uz auditorijas pozitīvo atsaucību. Tāpat var mērīt patērētāju turpmākās darbības, lai vairāk izprastu ROI.
  5. Tās var izmantot sociālajos tīklos: kad video tiek pārpublicēts sociālajos medijos, tas rada atbalss efektu, kas sniedz panākumus, kuri kompensē katru ieguldīto vienību. Šāds sociālo mediju mārketings ir neiespējams televīzijas reklāmām.

Interneta video reklāmas var stratēģiski izvietot tā, lai palīdzētu virzīt auditoriju uz pirkuma veikšanu. Televīzijas reklāmu gadījumā vienmēr būs kāds iztrūkstošais solis – pietrūks analītisko datu, novirzīšanas un sekošanas iespēju, viss tas, kas pieejams digitālajā mārketingā.

Nora Maizīte: ūdenszīmes – drošība un elegance

0
0

"Pēc savas pieredzes varu teikt, ka kompānijas savai reprezentācijai Latvijā velta gana lielu uzmanību. Pat mazas kompānijas cenšas izveidot savu logo un nodrukāt vismaz glītas vizītkartes. Dizains ir gaumes jautājums, taču vēlme būt pamanītiem un novērtētiem ir jaušama," vortālam 7guru sarunā atzina Latvijas uzņēmuma “ShadowMark” vadītāja Nora Maizīte, stāstot par ūdenszīmju lietošanu, to nozīmi zīmola tēla veidošanā un to, kas ir “neīstās ūdenszīmes”.

Kā jūs raksturotu, kādu atšķirību rada ūdenszīmes lietojums?

Ūdenszīmes jau 13. gs. Tika radītas ar mērķi aizsargāt. Sākotnēji papīra ražotāji ar tām apzīmēja savus izstrādājumus, taču, līdz ar vērtspapīru rašanos, ūdenszīmes ļoti ātri parādījās arī uz pastmarkām, naudaszīmēm un dažādos dokumentos, lai aizsargātu tos pret viltojumiem. Ūdenszīmes joprojām ir saglabājušas šo sūtību. Ne velti tās joprojām tiek plaši izmantotas banknošu izgatavošanā. Taču, nevar aizmirst arī par otru ūdenszīmju lietojuma ieguvumu – tās piešķir konkrētajam izstrādājumam papildus respektablumu un eleganci. Šie divi faktori – drošība un elegance – arī atšķir vienkāršu dokumentu no dokumenta ar ūdenszīmi.

Ar ko „neīstās ūdenszīmes” atšķiras no parastajām ūdenszīmēm?

Termins “neīstā ūdenszīme” būtu lietojams tikai tīri tehniskā nozīmē, lai nošķirtu ūdenszīmju izgatavošanas tradicionālo tehnoloģiju no jaunās – drukāto ūdenszīmju tehnoloģijas. Rezultāts ir īsts un nevainojams abos gadījumos.

Parasti ūdenszīmes tiek veidotas papīra ražošanas procesā, izmantojot speciālu cilindrisku rulli ar reljefu, kas saspiež vēl mitro (no šejienes arī ‘ūdenszīme’ vārda izcelsme!) papīra masu tās žāvēšanas procesā, veidojot papīrā dažāda biezuma slāņus, kuri izceļas, veroties pret gaismas avotu. Savukārt mūsu gadījumā tiek izmantota modernāka metode – mūsu noslēpums slēpjas īpašajā tintē, kuru drukājam uz jau gatava papīra, un kas iedarbojas uz papīru molekulārā līmenī: tintes polimēra molekulas starp papīra šķiedrām veido slāni, kas izmaina papīra optiskās īpašības un ievērojami palielina papīra caurspīdīgumu.

Kādas ir tehnoloģijas priekšrocības?

Mūsu tehnoloģijas iespējas raksturo trīs būtiskākās priekšrocības – iespēja drukāt nelielu tirāžu, ievērojami ātrāka pasūtījuma izpilde un visam pāri - pieejama cena. Tradicionālo ūdenszīmju ražošanā iepriekš jau pieminētā ruļļa izveide vien veido līdz pat 70% no gatavās ūdenszīmju papīra cenas, bet mēs lieliski iztiekam bez tā. Tāpat mums nav jānosaka augsts minimālais pasūtījuma apjoms, kas līdz šim ierastajā tehnoloģijā svārstās no vienas līdz piecām tonnām, kas ir aptuveni 200 - 900 tūkstoši A4 formāta, 80 g/m² lapu! Tehnoloģija ļauj ātri izveidot klientam personalizētu dokumenta maketu, norādot vēlamo papīru, turklāt tepat, Rīgā! Rezultātā tikai dažu darba dienu laikā pasūtījums ar ūdenszīmi ir gatavs un nodots klientam.

Radot priekšstatu par dokumentu, tiek radīts priekšstats par uzņēmumu, par pārstāvēto zīmolu. Vai, jūsuprāt, ūdenszīmes ir zīmolu tēlu nostiprinošs elements?

Eleganti un interesanti dokumenti neapšaubāmi pasvītro uzņēmuma identitāti un norāda apkārtējiem, ka uzņēmumam ir svarīgs savs tēls. Tas arī citiem rada lielāku cieņu. Juridiski raugoties, dokuments būs arī uz iepirkumu čeka uzskricelēti pāris teikumi ar parakstiem, bet, piekritīsiet, uz darījumu, kas noformēts uz elegantas veidlapas, jūs skatīsieties pavisam citām acīm.

Vai, jūsuprāt, šobrīd zīmoli pievērš lielu uzmanību savai reprezentācijai? Vai tiek novērtēta kvalitāte?

Ikviena sevi cienoša kompānija vai organizācija nevar nerūpēties par savu korporatīvo identitāti – tā taču ir viņu seja, tēls! Protams, nevar sagaidīt, lai ikviena kompānija līdz detaļām izstrādā savu stila grāmatu – tās ir vērā ņemamas izmaksas, taču elementārākā stila “higiēnas” prasības būtu jāievēro ikvienam.

Pēc savas pieredzes varu teikt, ka kompānijas savai reprezentācijai Latvijā velta gana lielu uzmanību. Pat mazas kompānijas cenšas izveidot savu logo un nodrukāt vismaz glītas vizītkartes. Dizains ir gaumes jautājums, taču vēlme būt pamanītiem un novērtētiem ir jaušama. Tas ir arī mūsu aprēķins – noteikti vairākums mūsu nākotnes klientu vēlēsies izmantot ūdenszīmes ne tik daudz drošības apsvērumam, cik lai izceltu savu stilu un zīmolu.

Kā jūs vērtētu attieksmi pret ūdenszīmju izmantošanu Latvijā, salīdzinot ar attieksmi citviet pasaulē?

Ūdenszīmju plašāka izmantošana Latvijā pamazām apsīka deviņdesmitajos gados. Mainījās laiki un tikumi, valsts iestādes atteicās no to lietojuma, un ne katra toreiz jaundibināta kompānija spēja atļauties ūdenszīmju papīru tā dārdzības dēļ. Šobrīd tradicionālās ūdenszīmes izmanto vairs reti kura kompānija Latvijā, joprojām uzskatot to par luksusa lietu. Tāpēc savā ziņā “ShadowMark” šeit vietējā tirgū esam uzņēmušies tādu kā ūdenszīmju reanimatora lomu, jo ticam, ka spējam piedāvāt mūsdienām atbilstošu kvalitatīvu produktu par pieņemamu cenu.

Savukārt citviet pasaulē ūdenszīmes, protams, turpina pastāvēt un attīstīties. Ūdenszīme ir un paliek viens no labākajiem papīra pretviltošanas aizsardzības veidiem. Ne velti tās joprojām ir sastopamas gan banknotēs, gan citos vērtspapīros. Ir valstis, piemēram, Krievija, kur prasība izmantot ūdenszīmju papīru valsts pārvaldes dokumentos ir nostiprināta normatīvajos aktos. Tāpēc daļu savu nākotnes attīstības ieceru saistām ne tikai ar vietējo, bet arī ar austrumu tirgu.

Kurš jūsu pieredzē ir interesantākais piemērs, kā tikušas izmantotas ūdenszīmes?

Domāju, ka interesantākais piemērs mūs vēl tikai gaida nākotnē. Mūsu kompānija ir vēl jaunāka par pašu tehnoloģiju, tāpēc realizēto projektu skaits nav pārāk liels. Tomēr par veiksmīgu risinājumu es sauktu tādu darbu, kurā ūdenszīme veiksmīgi papildina parējos drukas un dizaina elementus. Piemēram, ja kompānijas logotipā ir zivs, tad ūdenszīme varētu imitēt jūras viļņus; vai ūdenszīme kopā ar citu drukas elementu, veroties pret gaismu, izveido sākumā nenolasāmu vēstījumu. Jebkurā gadījumā - realizēt vistrakāko klienta ideju - tas mums sagādātu patiesu prieku!

Kā, jūsuprāt, tehnoloģiju attīstība kopumā ietekmē dokumentu apriti starp uzņēmumiem? Cik svarīga šajā kontekstā ir personifikācija?

Saprotam, ka tehnoloģiju attīstība – datori, internets, e-paraksti u.tml. poligrāfijas biznesam nenāk par labu, taču dokumentu apriti tā noteikti palīdz paātrināt, sakārtot un vienkāršot. Mēs kopumā atbalstām zaļo domāšanu un papīra lietojuma samazināšanu, un tieši tāpēc ar visām četrām esam par papīra izmantošanu īpašiem nolūkiem, kādiem patiesībā arī ir paredzēts mūsu produkts. Jo mazāk sadzīvē tiks izmantots papīrs, jo ar lielāku rūpi mēs kā sabiedrība attieksimies pret tā lietojumu, tajā skaitā, veicot arī uzņēmuma veidlapu pasūtījumus. Tie būs pārdomātāki un labāk izstrādāti dizaini, lai aiz katras apdrukātas veidlapas būtu jaušams kompānijas gars un vērtības!

7guru izsludina praksi novados

0
0

 Vortāls 7guru izsludina vasaras praksi novados!

  • Ja dzīvo ārpus Rīgas, bet vēlies iemēģināt roku žurnālistikā..
  • Ja redzi ap sevi interesantus piemērus atbilstoši 7guru tematikai..
  • Ja esi zinātkārs..
  • Ja Tev patīk 'rakt'..
  • Ja zini, ka tekstam ir sākums, vidus un noslēgums..

..šī iespēja ir Tev!

Piesaki sevi, sūtot e-pastu  līdz 1. augustam uz 7guru@7guru.lv un norādot tematā: prakse novados.

Pačukstēsim - ikviens praktikants kandidē uz praktikanta prēmiju!

Diagnoze: atbildīgs bizness, bet bezatbildīga politika?

0
0

Privātie uzņēmēji ir soli priekšā valsts pārvaldei. Dzīvojam laikā, kad uzticība ir sava veida valūta, kuras kurss pašreiz ir uzlecis ļoti augstu. Tieši tāpēc ir svarīgi parūpēties par atbildīgu un ilgtspējīgu pārvaldību ne tikai privātā sektora uzņēmumos, bet arī valsts un pašvaldību lauciņā.

Komunikācijas nozares kolēģi, kas nupat viesojušies Briselē ikgadējā Eiropas Komunikācijas samitā, atzīst, ka viena no apspriestākajām tēmām profesionāļu vidū šogad bija uzticība. Sabiedrības skepse informācijas pārbagātajā laikmetā ir pārvērtusies par uzticības mazināšanos ne vien kā ierasti valdībai, bet arī uzņēmumiem. Cīņā par uzticību var palīdzēt tikai godīgums un caurskatāmība. No tā atkarīga ne tikai sabiedrības kā klientu vai vēlētāju uzticība, bet arī pašu uzņēmumu un iestāžu darbinieku lojalitāte tām.

Viens no ceļiem, kā uzticību nosargāt, ir būt sociāli atbildīgam ne tikai ārēji, bet arī iekšēji ticot šai biznesa veidošanas pieejai. Uzņēmumi, kas to apzinās, spēj novērtēt ieguvumus no ilgtspējīgas pieejas uzņēmuma attīstībai un darbībai, vienlaikus izpelnoties arī atzinību (tātad arī uzticību) sabiedrības acīs.

Ņemot vērā šī gada Ilgtspējas indeksa dalībnieku profilu, redzam, ka no 67 valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām tikai 7 uzdrošinājās izvērtēt savu ietekmi un „mērīt” savas atbildības līmeni vietējā Latvijas mērogā. Tiesa, Ilgtspējas nedēļas laikā Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovska kungs solīja šo jautājumu pārrunāt, veicinot lielāku iesaisti un aktualizējot ilgtspējīgas attieksmes veidošanos arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās.

No vienas puses redzam, ka uzņēmēji ir tie, kuru rokās ir iespēja un zināma ietekme mainīt lietas, īstenojot ilgtspējīgu stratēģiju, bet no otras puses sabiedrība par uzņēmumu var atdot savu „balsi”, tikai izvēloties tā produktus vai pakalpojumus. Iebalsot deputātu krēslos konkrēto uzņēmumu ar atbildīgu politiku un caurskatāmu pārvaldību nav iespējams. Ar izņēmumu, ja kāds uzņēmuma pārstāvis nenokļūst par vēlētāju „ēsmu” partiju priekšvēlēšanu sarakstos.

Protams, ierasta lieta priekšvēlēšanu gaisotnē ir ārēji veiksmīgus un publiski atpazīstamus (kas ir vēl jo svarīgāk) uzņēmējus ar lielākiem vai mazākiem panākumiem biznesā iekļaut vēlēšanu biļetenu rindiņās. Tā politiskās apvienības cer uz sabiedrības atbalstu, zemapziņā ļaujot potenciālajam vēlētājam sasaistīt kandidējošā uzņēmēja biznesa apsviedību un sekmes ar iespējamo sociālpolitisko problēmu veiksmīgu atrisināšanu. Vieni saskata tur pieredzi kā vērtīgu resursu, citi - „labdarību”, kad uzņēmējs savā veidā uzņemas glābt valsti, vēl citi šādu vietas maiņu ķidā par savu interešu lobēšanu vai pat interešu konfliktu veidošanu.

Uzticība vai tās trūkums lielā mērā izaug no reputācijas. Ja uzņēmējdarbībā sabiedrība vērtē uzņēmuma reputāciju kopumā, tad politikā, sabiedrības acīm skatoties, joprojām vispirms tiek svērta nevis konkrētās politiskās partijas, bet gan konkrētas personālijas reputācija, nereti ņemot vērā tādus aspektus kā dzimums, matu griezums, dzīvesbiedrs un tamlīdzīgi ārēji un privāti raksturlielumi, nevis šī indivīda politisko solījumu un paveikto darbu bilance.

Priekšvēlēšanu laikā „lielā [uzņēmēju] staigāšana” no biznesa uz vēlēšanu urnu un atpakaļ nav nekas neparasts, lai gan veiksmīgas valsts attīstības pamatā, iespējams, ir nevis uzņēmēji deputātu krēslos, bet gan veiksmīgs privāts bizness ar godīgu un caurskatāmu pārvaldību. Savukārt tas jānodrošina valstij, radot apstākļus šī privātā biznesa veiksmīgai veidošanai, nepieciešamības gadījumā, veidojot trīspusēju sociālo dialogu, iesaistot valsts institūcijas, darba devējus un darba ņēmējus. 

Sociālā reklāma: paraksts ir nozīmīgāks kā domājam

0
0

"TBWA" (Francija) veidotajā situācijas izspēlē kā kustīgā attēla veidošanas materiālu izmanto pildspalvas, kas simboliski saistās ar galveno ideju - rosināt apzināties līdzdalības iespējas un atbidību.

Zināmi dati par mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem

0
0

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums "Gemius" pirmo reizi publicējis datus par interneta auditorijas lielumu no mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem. Jūnija dati liecina, ka mobilos telefonus interneta pārlūkošanai Latvijā izmantojuši vairāk nekā 450 tūkstoši lietotāji, savukārt no planšetdatoriem vismaz reizi mēnesī internetam pieslēgušies 257 tūkstoši. Populārākā interneta lapa, kas apmklēta no mobilajām ierīcēm - delfi.lv 

Kā liecina "gemiusAudience" jaunākā pētījuma dati par interneta lietošanas paradumiem no dažādām platformām - datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem, Latvijā no mobilajiem telefoniem internetu lietojuši 450 tūkstoši lietotāju mēnesī, bet dienā - 163 tūkstoši lietotāju. Mazāk aktīvi interneta lapu pārlūkošanai tiek lietoti planšetdatori - tos mēnesī izmantojuši 257 tūkstoši interneta lietotāji, bet dienā vidēji 41 tūkstotis. Kā rāda dati, vidēji mobilā telefona lietotāji internetā ienāk katru dienu (vidēji 32 reizes mēnesī) bet no planšetdatora katru otro dienu (vidēji 18 reizes mēnesī).

To, ka personālie un portatīvie datori vēl aizvien ir populārākais un ērtākais rīks interneta pārlūkošanai, apstiprina vidējais internetā pavadītais laiks – no datoriem interneta lietotāji jūnijā pavadījuši vidēji 22 stundas, kamēr no mobilajiem telefoniem - trīs ar pusi, bet no planšetdatoriem divas stundas mēnesī. Visātrāk interneta lapas pārlūko no planšetdatoriem - katrs lapas skatījums ilgst 42 sekundes. Ilgāku laiku lapas pārskatīšanai velta mobilo ierīču lietotāji – 49 sekundes, bet no datoriem viens lapas skatījums ilgst 58 sekundes.

No mobilajām ierīcēm apmeklētākā interneta lapa ir delfi.lv, kas spējusi piesaistīt 284 tūkstošus interneta lietotāju lielu auditoriju no mobilajiem telefoniem un 175 tūkstošus no planšetdatoriem. Otra lielākā ir "Tvnet" un "Apollo" portālu auditorija, attiecīgi sasniedzot 230 tūkstošus lietotājus no mobilajiem telefoniem un 153 tūkstošus no planšetdatoriem. Trešajā vietā no mobilajiem telefoniem ar 187 tūkstošiem apmeklētājiem atrodas sociālais tīkls draugiem.lv, bet no planšetdatoriem – inbox.lv ar 121 tūkstoti lielu auditoriju.

"Gemius Latvija" vadītāja Linda Egle uzsver datu nozīmi interneta reklāmas tirgus izaugsmei: „Mēs ticam, ka jaunie dati būs labs pamats interneta mediju tirgus turpmākai attīstībai. Šī brīža auditorijas dati rāda, ka interneta plūsma no mobilajām ierīcēm ir ieguvusi vērā ņemamas aprises - no mobilajiem telefoniem apmeklētākā interneta lapa mēnesī spēj sasniegt tikpat lielu auditoriju kā vidēji 7 – 8 apmeklētākā lapa no datoriem. Tas nozīmē, ka šo auditoriju noteikti ir jāņem vērā un jāpiedāvā tai jauni, moderni risinājumi un iespējas, kas pielāgotas katrai konkrētajai videi.”

Pēdējo mēnešu dati rāda, ka mobilo ierīču plūsma aug strauji un mobilās ierīces nostiprina savas pozīcijas. Vēl pirms gada lapu skatījumi, kas ģenerēti no mobilajām ierīcēm bija aptuveni 5%, bet šī gada jūnijā tie jau bija 11% .

Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kur "Gemius" ieviesis platformu principu gemiusAudience pētījumā. Šobrīd interneta auditorijas dalījums pēc ierīces, no kuras lietotājs pieslēdzies internetam, gemiusAudience pētījuma ietvaros tiek piedāvāts vēl arī Lietuvā un Dānijā un pamazām tiek ieviests arī citos tirgos.

Pētījums veikts, balstoties uz 15-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. "gemiusAudience" pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. 


Idejas efektīvākam e-pasta mārketingam

0
0

Sagatavot jaunumu vēstuli, izsūtīt, uzmest aci atvēršanas statistikai un aizmirst par masveida e-pastu izsūtīšanu līdz nākamajam mēnesim. Ja agrāk šādi varēja raksturot e-pasta mārketinga aktivitātes, tad šodien aina paveras jau pavisam citāda. Izpratuši e-pasta mārketinga efektivitāti, mārketinga speciālisti steidz to integrēt savā kopējā marketinga plānā.

Kā to izdarīt visveiksmīgāk, apguvām “The Marketers Club” organizētajā Summer Lab 2014 konferencē „Integrētais mārketings” 16. jūlijā Rīgas Biznesa skolā. Uzņēmuma pārstāvjiem no visas Latvijas bija iespēja tikties ar pasaulē atzītiem un pieredzējušiem mārketinga ekspertiem, lai noskaidrotu, kā e-pastu efektīvi iekļaut kopējā dzīvescikla mārketingā. Lūk, svarīgākās atziņas, atskatoties uz konferenci.

Bez stratēģijas aug tikai auzas

Komunikācija e-pastā mums, mārketinga speciālistiem, liekas kaut kas tik ikdienišķs, ierasts un vienkāršs, ka līdzīgi varētu domāt arī par mārketinga ziņojumu izsūtīšanu e-pastā. Un ‘aplaužamies’. Lai veidotu produktīvu komunikāciju ar savu auditoriju, bez mērķtiecīgas stratēģijas neiztikt. Andris Žīgurs, e-pasta mārketinga kompānijas “Mailigen” pārdošanas daļas vadītājs, aicināja nepieļaut bieži izplatīto kļūdu, kad par stratēģiju sāk domāt tikai tad, kad vienkārši ik pa laikam izsūtītas e-pasta kampaņas nenes plānotos rezultātus.

Mārketinga stratēģiju nepieciešams izstrādāt laicīgi. Pielāgota uzņēmumam individuāli, tā kalpos par vienu no veiksmīgas uzņēmējdarbības stūrakmeņiem. Kompānijai, kas tikko sākusi darboties, būs vieni mērķi. Savukārt uzņēmumam, kas jau guvis klientu uzticību, būs nepieciešams daudz detalizētāks turpmākās attīstības plāns. Nav divu vienādu uzņēmumu, līdz ar to arī izmantojamie e-pasta mārketinga instrumenti piemeklējami katram atsevišķi.

‘Met’ e-pastu kopējā mārketinga katlā

Lai cik labi izstrādāta, e-pasta stratēģija viena pati par sevi biznesu ‘nepacels’. Tikai integrējot e-pastu kopējā mārketinga stratēģijā, tas sniegs pilnu atdevi.

Piemēram,

izveidot attiecības e-pastā nevar!

Bet ar e-pastu palīdzību attiecības var uzlabot un nostiprināt. “Vislabākais no veidiem, kā sākt attiecības ar klientu, ir tiekoties aci pret aci,” konferencē uzsvēra zīmolvedības eksperts no Krievijas Sergejs Mitrofanovs (Сергей Митрофанов, “Brandflight”, Krievija). Par īpaši veiksmīgām attiecības iespējams uzskatīt gadījumā, ja mārketinga speciālists spēj iejusties klienta ādā un izdarīt vajadzīgos secinājumus. Tā vietā, lai mēģinātu uzminēt klienta vēlmes, nepieciešams atcerēties to, kas mums visiem kopīgs. Vienkāršība un kvalitāte ir lietas, pēc kā mēs visi alkstam visbiežāk, turklāt neatkarīgi no darbības sfēras.

Pasaki, ko darīt tālāk

Noslīpētu e-pasta mārketinga stratēģiju vislabāk realizēt ar tikpat noslīpētām e-pasta kampaņām. Par to, kā optimizēt e-pasta kampaņu Summer Lab 2014 konferencē stāstīja Krišs Borītis, “Mailigen” starptautisko klientu menedžeris.

Divas galvenās atziņas, kas jāatceras mārketinga speciālistiem:

  • Atvieglo lēmumu pieņemšanu, optimizējot izvēli. Veidojot e-pasta kampaņu, dod priekšroku limitētai produktu izvēlei. Viens vai pāris produkti, uz kuriem koncentrēta kampaņa, nesīs lielāku atdevi nekā plašs preču klāsts, kurā grūti orientēties.
  • Noslēdz e-pastu ar klikšķi. Aicini rīkoties, liekot klientam skaidri saprast, kāds ir izsūtītās e-pasta kampaņas mērķis. Lūgums pierakstīties uzņēmuma jaunumu vēstulei, aizpildīt reģistrācijas lauku vai dalīties ar e-pasta saturu savā “Twitter” kontā tiks izpildīts tikai tad, ja e-pasta saņēmējs tiks tam mērķtiecīgi un apzinīgi virzīts.

Vērtē klientu pēc viņa uzvedības

Kurš vēl labāk kā mārketinga speciālists zinās, ka tas, kas der visam, neder nekam. E-pasta mārketings nav izņēmums. Lai veidotu efektīvu komunikāciju, ir jāpazīst sava mērķauditorija, tās intereses un uzvedība.  Tims Vatsons (Tim Watson, “Direct Marketing Association Zettasphere”, Lielbritānija) uzsvēra, ka tādā veidā iespējams prognozēt klientu rīcību un pielāgot izvēlēto mārketinga stratēģiju.

Galvenais ir rīkoties ātri un iegūt pēc iespējas vairāk informācijas,

aptverot plašāku interešu loku.

Var jautāt, cik bieži sūtīt e-pasta vēstules? Reizi nedēļā vai reizi mēnesī? Tima Vatsona atbilde ir: kaut vai katru dienu, ja e-pasta vēstulē ir ieguvums, ko saņems lasītājs. Turklāt ne vienmēr iespējams prognozēt, kuru no izsūtītajām e-pasta kampaņām izrādīsies visienesīgākā, tieši tādēļ mārketerim par savu kompāniju ir jāatgādina pietiekami bieži un neatlaidīgi.

Pabeidz darījumu piezemēšanās lapā

Par “piezemēšanās lapu” integrāciju e-pasta mārketingu konferencē stāstīja Krievijā lielākais leadģenerators Maksims Ploskonosovs (Максим Плосконосов, “LPgenerator”, Krievija). 

“Piezemēšanās lapas” izstrādē nepieciešams ievērot pāris galvenās vadlīnijas:

  • Atsakies no viltīgiem trikiem, lai iegūtu klienta e-pasta adresi un citu informāciju, tā vietā koncentrējies uz godīgu un uzticamu ilgtermiņa sadarbību.
  • Integrē “piezemēšanās lapu” kopējā uzņēmuma mārketinga stratēģijā, izvēloties vienotu dizainu un komunikācijas modeli, lai klientam būtu skaidri saprotama uzņēmuma pozīcija un kopējais tēls.
  • Piezemēšanās lapas galvenais mērķis ir dot devumu klientam. Pievienošanās notiek pēc klienta iniciatīvas, tieši tādēļ ir nepieciešams skaidri definēt, kādēļ to darīt un kādas priekšrocības klients gūs.

Izprotot integrētā e-pasta mārketinga īpatnības un sniegtās priekšrocības, kas pagaidām daudziem uzņēmumiem vēl ir jaunas un neapgūtas, paveram ceļu uz iedvesmu vēl efektīvākām e-pasta mārketinga kampaņām. 


Rubrikā “Es iesaku”: MAROKENROLS

0
0

Šonedēļ 7guru rubrikā „Es iesaku” viesojas piedzīvojuma kompānijas „AvanTūristi” pārstāvji - Madara Baltiņa un Edgars Ivanovs, kuri  dalās ar pieredzēto superpiedzīvojumā MAROKENROLS.

„14 dienas Āfrikā, no pašiem Marokas ziemeļiem līdz dienvidiem, pieveicot aptuveni 2000 km ar pagājušā gadsimta leģendārajiem Mercedes W123, tiek ieraudzīts viss Marokas kolorīts. Tieši šāds ir piedzīvojums, ko piedāvājam cilvēkiem, kuri alkst piedzīvot ko jaunu, neatkarīgi no viņu vecuma un fiziskām dotībām.

Divās nedēļās piedzīvotais, emociju, iespaidu un pārdomu rezultātā velk paralēles ar diviem mēnešiem. Kalni, tuksnesis, alas, okeāns, džungļi, īsta Marokas kultūra un tradīcijas. Šajās dienās tiek ieraudzīts un piedzīvots teju viss, ko Maroka spēj dot. Dabas veltes un tās dažādība, atšķirīgās tautas iezīmes un paražas – tas viss birst, kā no pārpilnības raga! Viss ir dots, atliek tikai to baudīt!

Maroka liek baudīt un izdzīvot. Bez steigas un jebkāda saspringuma spēt izbaudīt mirkli. Mūsuprāt, ļoti liela 21. gadsimta sabiedrības problēma – nemitīgā steiga, saspringums un nespēja būt šeit un tagad, dzīvot mirklim, kurā esi. Bet Maroka to var iemācīt. To tā ir iemācījusi mums pašiem un gribam parādīt tās burvību arī citiem. Vismaz dot piemēru, kā to darīt. Caur piedzīvojumu garu spēt izdzīvot ik mirkli - tuksnesi un zvaigžņotās debesis. Izbaudīt dabas dažādību – kalnus un to gaisu, tuksnesi un tā siltumu, okeānu un tā spēku, pirmatnējumu un nesamaitātību, Maroku un tās tautu! Jābūt atvērtam un jāļaujas notiekošajam.

Mūsuprāt, ikviens, kurš ir bijis MAROKENROLĀ, ir guvis kārtīgu šīs zemes devu. Šis brauciens ir kā vērtīga pieredze, ko neviens nekad nevarēs atņemt. Tā tikai piepilda, bagātina mūs un dara stiprākus. Liek mums novērtēt esošo un priecāties par katru dienu kas mums tiek dota! Mēs vienmēr uzskatām, ka labāk ir priecāties par to, kas mums ir, nevis par to, kā nav!

Ceļojums noteikti nav domāts „čīkstuļiem un pīkstuļiem” un „mūžīgā komforta cienītājiem”.  Cilvēkam ir jāmāk izkāpt no komforta zonas un, esot ārpus tās, spēt cienīt gan sevi, gan citus. Spēt darboties vienā komandā un respektēt komandas vēlmes. Jo galvenais, kāpēc mēs esam šeit, ir piedzīvojums, un tos dodamies meklēt kopā! Mēs esam Āfrikā, un šeit ir iespējams pilnīgi viss!”

“Yahoo” apstiprina interesi par “Flurry” iegādi

0
0

Starptautiskā interneta kompānija “Yahoo” izrāda interesi par savu pozīciju stiprināšanu starptautiskajā tirgū, arvien vairāk pielāgojot savus piedāvātos produktus tieši lietošanai mobilajās ierīcēs – norādot uz 450 miljoniem aktīvo lietotāju mēnesī, “Yahoo” vadība pat prezentējusi kompāniju kā līderi tieši mobilajā jomā pasaulē. Lai stiprinātu savu vietu šajā nozarē un iespējams arī sasniegtu sev tīkamo pozīciju, “Yahoo” nolēmis iegādāties mobilo aplikāciju “Flurry”.

Abas kompānijas neatklāj darījuma detaļas, tomēr pēc atsevišķiem ziņojumiem summas svārstās no 300 miljoniem līdz pat vienam miljardam ASV dolāru. Mediji arī ziņo, ka paralēli “Yahoo”, par aplikācijas “Flurry” iegādi esot interesējies arī “Amazon”. Tomēr jāņem vērā, ka “Amazon” konkurence var tikt pārspīlēta, jo, kā jau “Amazon” ir pierādījuši, kompānija spēj piedāvāt pati savus produktus.

“Flurry” kļuva par tirgus dalībnieci 2005. gadā, šobrīd tā ir viena no lielākajām kompānijām analītisko aplikāciju tirgū. Analizējot 150 miljardus aplikāciju sesiju katru mēnesi un sadarbojoties ar 170 000 aplikāciju izstrādātājiem, mobilo aplikāciju veidotājiem tiek piedāvāta informācija par potenciālo auditoriju, aplikāciju lietojumu, to regularitāti un citām detaļām.

Ja "Yahoo" tiešām iegādāsies "Flurry", tad kompānijas ambīcijas kļūt par “mobilo kompāniju nr. 1,” stipri pieaugs, kā arī manāmi izlīdzināsies zudusī “Yahoo” konkurētspēja ar “Facebook” vai “Google”.

“Flurry” kompānijas pārstāvis Saimons Khalafs (Simon Khalaf) izteicies, ka pozitīvas sadarbības rezultātā, “Flurry” būs iespēja izmantot “Yahoo” resursus, tādējādi paātrinot informācijas ieguvi, kas ļautu aplikāciju izstrādātājiem piedāvāt arvien jaunus, kvalitatīvus mobilo aplikāciju produktus. 

„AdAge” apbalvo mazās aģentūras

0
0

Aģentūras „Muhtayzik Hoffer” un „Heat” ieguvušas galvenās balvas 2014. gada „AdAge” mazo aģentūru apbalvošanas ceremonijā Ostinā (Austin).

Atzīta par vienu no radošākajām aģentūrām Sanfrancisko konkurētspējīgajā reklāmas biznesā, „Muhtayzik Hoffer” ir 35 cilvēku kolektīvs, kas sasniedzis 30% ieņēmumu palielināšanos pagājušajā gadā, strādājot ar tādiem klientiem kā „HP”, „Gallo Spirits”, „The Golden State Wariors” un „Netflix”. Aģentūra ieguva uzmanību ar 57 radītiem un saražotiem video materiāliem pirmajos sešos mēnešos, strādājot ar „Netflix”.

„Muhtayzik Hoffer” ieguva zelta balvu kā „Gada mazā aģentūra”, sudrabu – „Proof Advertising”, savukārt Stokholmas aģentūra „Deportivo” ieguva zeltu kā „Gada starptautiskā mazā aģentūra”, bet sudrabu divas aģentūras – „+Castro” un „Volcano”.

Sanfrancisko aģentūra „Heat” ieguva zeltu titulā „Gada kampaņa” par mārketinga pasākumiem „Madden NFL 25” video spēlei, kas tika veidota uzņēmumam „EA Sports”. Veiksmīgā, rūpīgi izplānotā un gudrā kampaņa palīdzēja pārdot aptuveni 2 miljonus spēles kopiju.

„AdAge” pārstāve Ebija Klasena (Abbey Klaassen) sacījusi: „Mēs bijām diezgan pārsteigti par neticamo talantu un spēcīgajām idejām, kas nāk no mazajām aģentūrām. Viņu ambīcijas un spējas padarīt uzņēmumus ļoti pievilcīgus klientiem tiecas pēc radošiem un veikliem partneriem. Iespējams, ka tas nav pārsteigums, ka laika posmā no pieteikšanās apbalvošanas ceremonijai līdz uzvarētāju paziņošanai, divas aģentūras pārņēma lielāki uzņēmumi.”

„AdAge” apbalvošanas ceremonija norisinās jau sesto gadu.

Vai sabiedrībā trūkst informācijas par situāciju?

0
0

Jau ilgāku laiku ziņu virsrakstos dominē problemātika, kas saistīta ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Latvijas teritorijā. Vortālam 7guru šķita interesanti, ka publiskajā telpā izskanējuši pārmetumi par iedzīvotāju neinformētību un izpratnes trūkumu. Uz sarunu aicinājām Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību speciālisti Annu Joffi un Zemkopības ministrijas (ZM) Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāvjus. 

Šo pirmdien konstatēti jauni saslimšanas gadījumi mājas cūkām Dagdas un Valkas novados. Par to, kā ĀCM varēja izplatīties Vidzemē, ir vairākas versijas, sākot ar mežacūku pārvietošanos un beidzot ar lopiem izmantotās barības avotu. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pauž pārliecību, ka slimība Vidzemi sasniegusi cilvēku vainas dēļ. Jautājums, kas interesēja vortālu 7guru, vai tikusi veikta pietiekami plašas sabiedrības informēšana, lai novērstu šādas sekas?

Sabiedrības informācijas kampaņas ir bijušas

PVD preses sekretāre Anna Joffe vortālam 7guru stāsta, ka sabiedrība ir informēta par drošības pasākumiem, kādi jāievēro, lai ĀCM neizplatītos. Jau 2013. gada vasarā uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, Latvijas robežkontroles punktos un lidostā Rīga, gan izbraucot no Latvijas, gan iebraucot Latvijā, izvietoti lielizmēra plakāti "Aizliegts ievest .." latviešu, krievu un angļu valodā, informējot ceļotājus, lai slimības netiktu ievestas ar pārtiku, kas ir visaugstākais riska materiāls.

„Robežas šķērsošanas vietās pieejami arī drukāti materiāli latviešu, krievu un angļu valodās par aizliegtajiem, augsta riska produktiem, ko nedrīkst ievest. Interneta lietotājiem informācija par aizliegtajiem pārtikas produktiem, ko nedrīkst ievest no trešajām valstīm, pieejama sadaļā „Iedzīvotājiem un uzņēmējiem”. Ir sagatavots informatīvais videomateriāls "Medniek, nepieļauj Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā", kur aktuālo viedokli pauž arī mednieku pārstāvji. Materiāli pieejami arī PVD mājaslapā un „YouTube”," norāda PVD pārstāve.

A. Joffe stāsta, ka sadarbībā ar novadu pašvaldībām informācija cūku audzētājiem, iedzīvotājiem un medniekiem tiek izvietota novadu informatīvajos stendos, autobusu pieturvietās, novadu un pagastu telpās, pie bankomātiem, veikalos un citās sabiedriskās vietās, to ievieto arī pašvaldību mājaslapās.

ZM Veterinārā un pārtikas departamenta speciālisti norāda: „Jau kopš ĀCM konstatēšanas šā gada sākumā Lietuvā un Polijā Latvijas lauksaimnieki un sabiedrība kopumā tika informēti par nepieciešamajiem profilakses pasākumiem. Arī kopš ĀCM konstatēšanas Latvijā plašsaziņas līdzekļi, lauksaimnieku organizācijas, lauksaimnieki, mednieki un sabiedrība kopumā ikdienā tiek informēti par aktualitātēm saistībā ar ĀCM izplatību Latvijā un šās bīstamās infekcijas slimības ierobežošanas pasākumiem. Ikdienā ZM speciālisti gatavo informāciju plašsaziņas līdzekļiem, skaidrojot ĀCM ierobežošanas un apkarošanas pasākumu būtību un to nepieciešamību. Aktuālākā informācija tiek ievietota ZM interneta vietnē, kā arī sagatavotajās preses relīzes, kas tiek nosūtītas plašsaziņas līdzekļiem un lauksaimnieku organizācijām. Ir sagatavota un ZM organizētajos semināros izplatīta informācija dzīvnieku īpašniekiem un visiem lauksaimniekiem, kuri apmeklē ZM organizētās konferences,” norāda ZM Veterinārā un pārtikas departamenta speciālisti.

Visu nosaka cilvēku attieksme

A. Joffe stāsta, „lai nepieļautu ĀCM ievazāšanu Latvijā ar pārtikas produktiem, PVD inspektori kopā ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes pārstāvjiem uzsākusi pastiprinātu ceļotāju bagāžas kontroli pasažieriem, kuri Latvijā iebrauc no trešajām valstīm. Piemēram, iebraucot Eiropas Savienībā (ES), nedrīkst ievest gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus. Ja inspektori ceļotāja bagāža konstatē neatļautos produktus, tie tiek konfiscēti un nodoti iznīcināšanai. Sākot no šī gada janvāra līdz 15. jūnijam no privātpersonu bagāžas ir izņemtas un iznīcinātas vairāk kā 12 tonnas gaļas un gaļas produktu un vairāk kā 6,5 tonnas piena un piena produktu. Kopumā katru nedēļu robežšķērsošanas vietās tiek izņemts ap 1 000 kilogramiem neatļauto produktu. Secinājums – par to ir ziņots, taču aizliegumus joprojām neievēro un neatļautos produktus mēģina ievest,” norāda A. Joffe.

„Svarīgākais, ko vēlos uzsvērt – vai mēs, sabiedrība, ikviens no mums, visu to, ko zinām, esam gatavi arī ievērot. Ja, par to aktīvi runājot un skaidrojot nu jau divu gadu garumā, pārliecināmies, ka joprojām ved neatļauto pārtiku no trešajām valstīm, joprojām mežos atstāj medījumu blakusproduktus, joprojām mežos un ceļmalās atstāj pārtikas atkritumus un ir saimniecības, kur joprojām tiek turēti nereģistrēti dzīvnieki un netiek ievēroti biodrošības pasākumi, tad risks izplatībai pastāvēs. Svarīga ir informācija un tās pieejamība, bet vēl svarīgāka ir katra attieksme un rīcība,” 7guru norāda PVD sabiedrisko attiecību speciāliste.

Kāpēc grib “rotēt” TAVA vadītāju?

0
0

Ekonomikas ministrijas vēlmei pārcelt Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) vadītāju Armandu Šlokenbergu uz citu amatu, iebilst Latvijas Reklāmas asociācija, kas nosūtījusi oficiālu vēstuli Ekonomikas ministrijai, premjerministrei Laimdotai Straujumai un TAVA.

Štokenbergs Ekonomikas ministrijai – neērts

Mediju aģentūras „Inpsired” vadītājs Kārlis Gedrovics uzskata, ka iespējamais iemesls, kāpēc Ekonomikas ministrija vēlās aizrotēt TAVA vadītāju Armandu Šlokenbergu uz citu amatu ir, ka kādai interešu grupai A. Šlokenberga darbība ir neērta un neizdevīga. „Manuprāt, tas nav tiešā veidā saistīts ar A. Šlokenberga darba kvalitāti, prasmēm un atbildības sajūtu. Galvenā ietekmējošā puse šajā gadījumā ir Ekonomikas ministrija. Nezinu, kādu lomu šeit spēlē „Rīga 2014”, bet man ir aizdomas, ka

Ekonomikas ministrija nevēlās, lai cilvēki būtu informēti par iepirkumu gaitu,”

uzskata K. Gedrovics.

„Domāju, ka atbilde no vēstules adresātiem būs. A. Šlokenbrergam ir limitēti ieroči, lai sevi aizstāvētu. Jo par to , ka nenotika „Rīga 2014” ieprikums, ir atbildīga Ekonomikas ministrija. Sākot ar to, ka tika ierosināta disciplinārlieta pēc pirmā konkursa rezultātu paziņošanas, kur uzvarētāji bijām mēs („Inspired”). No neoficiālām sarunām varēja noprast, ka toreiz Ekonomikas ministrijai, Daniela Pavļuta vadībā, bija interese novirzīt iepirkumu „Creative Media Services” virzienā,” 7guru norāda K. Gedrovics. “Tuvojas vēlēšanas un man ir grūti saprast, kas notiek ar „Reformu partiju” un Vjačeslavu Dombrovski, cik liela lemšana ir viņam un cik viņš padodas apkārtējam spiedienam. Taču, skatoties no sazvērestību teorijas skatu punkta - vēlēšanas tuvojas un būtu izdevīgi mobilizēt resursus,” skaidro K. Gedrovics.

Katrs var izdarīt pats savus secinājumus

„Latvijas Reklāmas asociācijas” valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa 7guru stāsta: „Mūsu biedrība uzskata, ka A. Šlokenberga kungs ir augsta līmeņa profesionālis, kuram ir izdevies sakārtot vismaz vienu jomu mūsu valstī, izveidot stabilu zīmolu un mārketinga stratēģiju, kā arī veiksmīgi to ieviest. Mēs esam pret to, kā tiek veikta rotācija. Skaidrs, ka saskaņā ar to likumu, uz kuru atsaucās Ekonomikas ministrija, ir normāli, ka ierēdņiem ir rotācija. Un būtu labi, ja šādi profesionāļi tiktu rotēti, jo līdz ar to vairākas nozares tiktu sakārtotas. Taču tas, ka viss šobrīd notiek tik ļoti steidzami, nav labas pārvaldības tradīcija. Šobrīd TAVA notiek iepriekšējo gadu stratēģijas izvērtēšana un jaunas stratēģijas izveide. Kāpēc tāda steiga tik  nozīmīgā brīdī? Ja pie mums ir kāds profesionālis, tad tas ir A. Šlokenberga kungs, kurš tūrisma jomu ir sakārtojis. Tāpēc mēs vēlējāmies pievērst uzmanību situācijai. Mūsuprāt, šis ir mēģinājums ievirzīt savus cilvēkus, tieši pirms vēlēšanām, izdevīgā vietā un izdevīgā brīdī,”skaidro B. Liepiņa.

Viewing all 2570 articles
Browse latest View live