Quantcast
Channel: 7guru
Viewing all 2570 articles
Browse latest View live

Kultūras galvaspilsētas gads veido Rīgu

$
0
0

Pagājis mazliet vairāk kā pusgads no brīža, kad Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Sabiedrībā izskanējuši dažādi viedokļi – vieni atzinīgi, citi – gluži pretēji – kritiski. Daļa vērtētāju uzskata, ka ar “Rīga 2014” darbību būtu varēts panākt vairāk. Vortāls 7guru uzrunāja Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) valdes locekli Vitu Jermoloviču, jautājot viņas redzējumu.

Kā jūs kopumā vērtētu projektu “Rīga 2014”? Kāda kopumā ir attieksme pret projektu? 

Būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu ir liels gods ikvienai pilsētai. Tā ir iespēja parādīt pasaulei ne vien mūsu kultūru, bet arī pilsētu kopumā.

Kādi, jūsuprāt, ir būtiskākie iemesli, kāpēc ir uzskats, ka “Rīga 2014” nesasniedz plānoto?
      

Aizvadītāja gadā tika plānots, ka šogad Rīga varētu uzņemt 2 miljonus tūristu, un, es domāju, ka mēs šo rezultātu arī sasniegsim. Lai arī mūsu rīcībā šobrīd dati ir vien par pirmo ceturksni, tie liecina, ka tūristu skaits Rīgas viesnīcās un citās naktsmītnēs ir palielinājies par 19%.

Protams, nav noslēpums, ka dažādu iemeslu dēļ ir aizkavējusies Tūrisma attīstības valsts aģentūras plānotā starptautiskā reklāmas kampaņa, kas popularizētu Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ja šī kampaņa būtu notikusi pēc sākotnējā laika plāna, iespējams, dati būtu vēl labāki. Šobrīd paredzēts, ka tā varētu sākties rudens otrajā pusē.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka par Rīgu kā Eiropas Kultūras galvaspilsētu ārvalstu tūristi nebūtu informēti – apkopojot vairāku tūrisma nozarē strādājošo organizāciju datus, aprēķināts, ka Rīgā pirmajā pusgadā uzņemti vairāk simti žurnālistu, tāpat liela interese no mediju puses bija vērojama jau aizvadītajā gadā.  Ārvalstu iedzīvotāji, pateicoties plašajam publikāciju skaitam, noteikti ir pamanījuši, ka Rīgai šogad ir piešķirts Eiropas Kultūras galvaspilsētas tituls. Pozitīvi, ka tas bieži vien tiek atspoguļots kopā ar vispārējiem faktiem par Rīgu – tās skaisto arhitektūru, vēsturiskajiem pieminekļiem, iedzīvotājiem utt., kas ļauj iepazīt ne vien mūsu kultūru, bet pilsētu kopumā.

Kādi, jūsuprāt, būtu veicamie pasākumi efektīvākai Rīgas pilsētas popularizēšanai?
           

Domāju, ka jāturpina darbs, ko esam iesākuši un kā esam darbojušies līdz šim – reklāmas kampaņu rīkošana ārvalstīs, mediju pārstāvju braucienu organizēšana, pasākumu atbalstīšana utt. Šis kopums ir radījis konstantu tūristu skaita pieaugumu kopš 2009. gada. Un tas ir rādītājs, ka ejam pareizajā virzienā.

Kā, jūsuprāt, “Rīga 2014” zīmols ietekmē “LIVE RĪGA” zīmolu?

“Rīga 2014”, tāpat kā ikviens cits ar Rīgas tūrisma attīstību saistīts projekts, ietekmē arī mūsu zīmolu - jo vairāk šādi projekti tiek rīkoti, jo vairāk cilvēku interesējas par Rīgu kopumā, kas attiecīgi palielina arī “LIVE RĪGA”, kā oficiālā Rīgas tūrisma zīmola, atpazīstamību.

Kā Jūs kopumā raksturotu “LIVE RĪGA” zīmola attīstību?
        

Mēs ik dienas kontaktējamies ar dažādiem pilsētas uzņēmumiem un organizācijām, kas vēlas kļūt par “LIVE RĪGA” zīmola lietotājiem un partneriem. Zīmols gadu gaitā ir kļuvis par sava veida drošības un kvalitātes garantu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim, kurš vēlas apmeklēt kādu restorānu, kafejnīcu, izmantot viesnīcu u.c. pakalpojumus. Un kas var novērtēt zīmola nozīmīgumu un nepieciešamību labāk nekā cilvēki no malas?


Krievija pieķerta mainot publisku informāciju

$
0
0

Sociālā tīkla "Twitter" automātiskā sistēma jeb robots, kas nolasa ziņu saturu, fiksējis izmaiņas "Wikipedia" ierakstā, kas informēja par Malaizijas reisa MH17 traģiskās aviokatastrofas apstākļiem un ar tiem saistītajiem faktiem, kā informē "The Telegraph".

Nav jaunums, ka Krievijas puse tiek turēta aizdomās par visai patvaļīgu rīcību informācijas veidošanā, taču šī ziņa radījusi asu reakciju. Metjū Spārks (Matthew Sparks), "The Telegraph" žurnālists, norāda, ka politiskais konflikts sasniedzis jaunu līmeni, iesaistot informācijas karā arī "Wikipedia". 

Nosakot IP adresi, konstatēts, ka Krievijas valdības pārstāvji dzēsuši no "Wikipedia" krievu valodā izveidotā raksta daļu, kur norādīts, ka lidmašīnas notriekšanai izmantotās raķetes Ukrainā atrodošamies teroristiem nodrošinājušas tieši Krievijas valdība. Turklāt, jaunajā versijā norādīts, ka lidmašīnas notriekšanā vainojami Ukrainas karavīri. 

Publiskajā telpā arī izskanējos paziņojums, ka Ukrainas armijas mērķis bijusi prezidenta Putina lidmašīna. Labots ticis arī par atbildīgu uzskatītā teroristu grupējuma "Twitter" konts, kur dzēsti ieraksti, kas pierāda noteikta bruņojuma esamību viņu rīcībā.

Reiss MH17 tika notriekts 17. jūlijā, netālu no Krievijas robežas. Tajā lidoja 298 pasažieri, no kuru vidus nav izdzīvojušo.

"Volkswagen" - ikdiena var būt atšķirīga

$
0
0

"Volkswagen" neilgā laika posmā nācis klajā ar divām it kā atšķirīgām reklāmām, kas abas pasaka vienu un to pašu - tas, ko saucam par ikdienu, tomēr lielā mērā ir atkarīgs no mums, lai arī ir lietas, ko mainīt nevaram un ar ko katram jārēķinās.

„Citadeles” pārdošanas konfidencialitāte rada baumas

$
0
0

Jau ilgāku laiku sabiedrības uzmanību saista kādreizējās „Parex Bankas” jeb bankas „Citadele” pārdošanas process. Publiskajā telpā izskanējusi visdažādākā informācija, kas nebūt nevieš skaidrību par notiekošo. Šķiet, sabiedrībā un mediju vidū valda uzskats, ka pārdošanas procesam būtu jābūt atklātam. Valdība noteikusi, ka līdz rudenim banka „Citadele” jāpārdod, radot iespaidu, ka process tiek steidzināts. Tas liek uzdot vairāk jautājumu, uz kuriem atbilžu īsti nav. Vortāls 7guru apkopoja viedokļus par to, kāpēc bankas pārdošanas procesam izvēlēta tieši šāda komunikācija.

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas preses sekretāre Džeina Tamuļeviča vortālam 7guru skaidro, ka bankas pārdošanas procesā konfidencialitāte ir obligāta, ko nosaka finanšu sektora darbības principi, turklāt šajā gadījumā šādi arī tiek nodrošināta iespējami lielāka valsts interešu aizstāvība investoru savstarpējā konkurencē. Mēģinot šo konkurenci mazināt ar informācijas publiskošanu, tiktu nodarīts nopietns kaitējums valsts interesēm. „Informācija par potenciālajiem investoriem un viņu piedāvājumiem netiek publiskota, jo tikai tā iespējams panākt, ka netiek veicinātas savstarpējas vienošanās par piedāvājumu vai cenu un uzvar labākais piedāvājums.  Šis ir gadījums, kur jāizvērtē, kas ir svarīgāks – sabiedrības informēšana par katru pārdošanas soli un katra piedāvājuma saturu,  vai valsts zaudējumi, kas var rasties, šo informāciju publiskojot pirms darījuma.”

„„Citadele” nav vienīgā banka Eiropā, kura saņēmusi valsts atbalstu un kurai pēc tam ticis piesaistīts investors, šādu gadījumu ir daudz. Eiropas Savienības (ES) valstīs šādi darījumi tiek saskaņoti ar Eiropas Komisiju (EK), un tajos visos tika ievēroti konfidencialitātes principi. EK apstiprinātais „Parex bankas” restrukturizācijas plāns paredzēja, ka pēc situācijas stabilizācijas valsts atbalsts tiks pārtraukts, turklāt valsts apņēmās, ka tas tiks izdarīts līdz 2015. gada 1. janvārim. Ja Latvija jau sākotnēji nebūtu apņēmusies situācijas stabilizācijas gadījumā valsts atbalstu izbeigt, EK nebūtu atļāvusi valsts līdzdalību „Parex bankas” glābšanā. Šobrīd mēs varam tikai minēt, cik traģiskas sekas tas būtu atstājis uz finanšu sektoru Latvijā. Tagad ir īstais brīdis „Citadeles” pārdošanai, par ko liecina norises Eiropas, ASV un citos finanšu tirgos, kā arī bankas labie finanšu rezultāti,” norāda Dž. Tamuļeviča.

Atklāts bankas pārdošanas process celtu tās tēlu

Nevalstiskās organizācijas „Delna” vadītājs Gundars Jankovs vortālam 7guru skaidro, ka bankas pārdošanas procesā, protams, daļa informācijas ir uzskatāma par konfidenciālu, lai valsts varētu izvēlēties labāko - ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu. Tomēr - ja šo procesu organizētu pēc labas pārvaldības principiem, ievērojot atklātību un caurspīdību procesā, tad bankas tēls no tā tikai iegūtu to investoru acīs, kuri vēlas šo banku attīstīt un maksāt atbilstošu cenu, nevis saņemt banku ar sliktu reputāciju, kas būtu izdevīgi tiem investoriem, kas vēlas to nopirkt lētāk, stāsta G. Jankovs.

„Valsts interesēs būtu vēlams definēt un atklāti paust kritērijus par to, kādam investoram gatavojas šo valsts aktīvu, kas tika izglābts par nodokļu maksātāju naudu, pārdot. Nav skaidra motivācija šo procesu padarīt necaurspīdīgu, kas palielina iespēju sabiedrībā izplatīties dažādām versijām par atbildīgo personu ētiskiem vai neētiskiem nodomiem. Turklāt jānorāda, ka  „Citadeles” pārdošanas uzsākšanas procesā Ekonomikas ministrija 2013. gadā uzaicināja „Delnu” piedalīties, pievienojoties Uzraudzības padomei ekonomikas ministra vadībā. Tā bija laba vēlme un griba risināt jautājumu vislabākajā veidā un atklāti. „Delnai” tikai nodrošināta pieeja visiem dokumentiem. Īsajā sadarbības posmā 2013. gada beigās „Delna” norādīja uz to, ka aktīvi jāsniedz informācija visām iesaistītajām pusēm - Saeimai, Nevalstiskajām organizācijām un sabiedrībai, ne tikai valdībai. „Delna” nolēma neturpināt sadarbību ar Ekonomikas ministriju un Privatizācijas aģentūru „Citadeles” pārdošanas jautājumā, un kopš 2014. gada sākuma informācija ir bijusi pieejama ļoti nelielā apmērā,” situāciju komentējot, norāda G. Jankovs.

Negatīva pieredze un noslēpumainība rada pamatu izplatīt baumas

G. Jankovs norāda, ka sabiedrības atmiņā joprojām ir negatīva pieredze saistībā ar privatizācijas jomā notikušiem darījumiem. Priekšvēlēšanu laikā informācijas trūkums par „Citadeles” pārdošanu neveicina uzticību šim procesam, ko var ļaunprātīgi izmantot politiskie pretinieki, piemēram, radot baumas. „Valsts var iesaistīt neatkarīgas organizētās pilsoniskās sabiedrības organizācijas, kuru uzdevums būtu ziņot par sliktu pārvaldību, ētikas pārkāpumiem vai korupcijas riskiem. Tas dotu papildu pārliecību par labas pārvaldības ievērošanu. Tomēr tas ir tikai papildus instruments, un nevar aizstāt atklātu, regulāru un savlaicīgu komunikāciju par procesu ar sabiedrību. Valsts pārstāvji izvēlējušies šo iespēju neizmantot, radot pastiprinātu aizdomu ēnu pār procesu,” vortālam 7guru skaidro G. Jankovs.

Nākamais solis zīmoliem - fitnesa aplikācijas?

$
0
0

Vairāku vadošu zīmolu - "Nike", "The North Face" un "Tory Burch" - izvēle par labu savu pozīciju nostiprināšanai ar aplikāciju starpniecību rosina diskusijas par to, cik lielā mērā zīmols var sevi komunicēt, saistot ar tādām aplikācijām, kā fitnesam domātās.

Ja pirms salīdzinoši neilga laika tika runāts par to, vai aplikācijas kopumā ir ieguldījumu vērts zīmolu attīstīšanas veids, tagad par to šaubu vairs nav. Tā vietā, lai atteiktos no aplikācijām, profesionāļi meklē arvien jaunas iespējas - šobrīd aktuāla ir fitnesa apilkāciju un valkājamo tehnoloģiju izmantošana, piemēram, ierīču, kas seko valkātāja veselības stāvoklim, kā "Jawbone" un "FitBit".

Zīmolu piemēri liecina arī par tendenci veidot aplikācijas, kas ir aktuālas ilgtermiņā. T.i.,  radot lietotājam patiešām noderīgu, unikālu vai labāku aplikāciju. "The North Face" jau 2008. gadā izveidoja "Snow Report App", kā mērķis ir sniegt snovotājiem lietderīgu informāciju, galvenokārt, saistībā ar laikapstākļiem un aktīvās atpūtas iespējām. Aplikācija ne tikai darbojas, bet regulāri pieejami tās atjauninājumi. Šobrīd zīmols sevi piesaka ar jaunu aplikāciju - "Mountain Athletics", kas ietver fitnesa programmu periodam līdz pat sešām nedēļām. Diezgan forši, vai ne? Personīgais treneris - "The North Face" - vienmēr pieejams, ja vien tev ir iPhone. Viennozīmīgi ir skaidrs, ka zīmols šādi nodrošina regulāru un personisku komunikāciju ar aplikācijas lietotājiem.

Savukārt "Nike" nesen laidis klajā globālu aplikāciju "Nike Soccer", kas pieejama 46 valstīs un 19 valodās. Viena no aplikācijas funkcijām ir aktuālās informācijas, tostarp, "Nike" kalendārā piedāvāšana, pielāgojot saturu lietotāja atrašānās vietai. 

To, ka ar veselību un sportisku dzīvesveidu saistītās tehnoloģijas var izmantot ne tikai sporta un aktīvās atpūtas zīmoli, pierāda apģērbu līniju zīmols "Tory Burch". Uzņēmums veido sadarbību ar "FitBit", izstrādājot aksesuārus, kur iespējams integrēt valkājamās ierīces, saglabājot to funkcijas.

Laimē veidlapu druku no "ShadowMark"

$
0
0

"ShadowMark" ir uzņēmums, kurš Latvijas tirgū piedāvā nedaudz aizmirstas vērtības mūsdienu kvalitātē, pateicoties tehnoloģiju iespējām. Dokumenti ar ūdenszīmi ir ne tikai stila un kvalitātes reprezentācija, bet arī unikalitātes un autentiskuma garants ikdienas komunikācijā ar klientiem un sadarbības partneriem.

Vortāla 7guru un "ShadowMark" kopīgi organizētajā konkursā ikvienam ir iespēja iegūt savā īpašumā paša veidota dizaina veidlapu drukas versiju ar ūdenszīmi.

Viss ir vienkārši, piedalies!

  • Izveido A4 formāta veidlapas dizainu (tavs uzņēmums var būt gan īsts, gan izdomāts, bet ņem vērā autortiesības un vēlams citas rakstītas un nerakstītas, tikumiskas un likumiskas normas!).
  • Paredzi dizainā vietu veidlapai svarīgiem elementiem - piemēram, logo un rekvizītiem, bet ne tikai.
  • Obligāti ietver dizainā ūdenszīmi.
  • Iesūti to 7guru@7guru.lv līdz 1. augustam pulksten 12:00.
  • Norādi e-pastā savus kontaktus - uzņēmumu vai pieteicēja vārdu un uzvārdu, kontaktpersonu un telefona numuru.


Konkursa darbus 7guru un "ShadowMark" izvērtēs līdz 5. augustam. Konkursa rezultāti tiks publicēti vortālā 7guru 6. augustā. Ar laimīgo uzvarētāju, protams, sazināsimies arī personīgi!

Interesē uzzināt vairāk? Turpini lasīt un uzzini detaļas noteikumos!

Noteikumi:

  1. Konkursu organizē vortāls 7guru un SIA “ShadowMark”.
  2. Konkurss norit no 2014. gada 21. jūlija līdz 2014. gada 6. augustam. Pieteikumus iespējams iesniegt no 21. jūlija līdz 1. augustam, pulksten 12:00, nosūtot tos uz e-pastu 7guru@7guru.lv.
  3. Iesniedzot pieteikumu dalībai konkursā, pieteicējam jānorāda patiesi dati par sevi (uzņēmuma vai organizācijas nosaukums juridiskām personām vai vārds, uzvārds - fiziskām personām), kā arī kontaktinformācija - telefona numurs un kontaktpersona. Konkursa pieteikuma e-pastā jānorāda dizainā izmantotās krāsas pēc Pantone krāsu skalas.
  4. Konkursa pieteikuma darbs jānoformē atbilstoši šādām tehniskām prasībām: formāts – PDF; izmēri – 1:1, A4, crop marks, 5mm uzlaide.
  5. Darbs jāiesniedz, ietverot veidlapas dizainā ūdenszīmi un veidlapai nepieciešamo saturu.
  6. Konkursa dalībnieki uzņemas atbildību par ar konkursa darbu saistītajām autortiesībām.
  7. Konkursa dalībnieki uzņemas atbildību par veidlapas saturu, tā atbilstību saistījām likumiskajām normām, kā arī to izmantošanas mērķi un saistītajām sekām.
  8. Balvu nodrošina SIA "ShadowMark", vortāls 7guru veido konkursa publicitāti un nodrošina tā norisi, kā arī saziņu ar konkursa dalībniekiem.
  9. SIA “ShadowMark” nodrošina bezmaksas balvas piegādi uzvarētājam Latvijas teritorijā.
  10. Uzvarētājs nevar mainīt drukāšanai paredzēto dizainu pēc uzvaras konkursā.
  11. SIA "ShadowMark" un vortāla 7guru izveidota komisija izvērtē konkursa pieteikumus no to iesniegšanas noslēguma brīža - 2014. gada 1. augusta pulksten 12:00 - līdz 2014. gada 5. augusta pulksten 17:00.
  12. Konkursa rezultāti tiek paziņoti 2014. gada 6. augustā, pulksten 10:00, vortālā 7guru, saistītajos sociālajos tīklos un sazinoties ar konkursa uzvarētāju.
  13. SIA "Digital Score", SIA “ShadowMark” un vortāls 7guru neuzņemas atbildību par balvas saņemšanu, ja konkursa dalībnieks nav norādījis derīgu kontaktinformāciju.
  14. SIA “ShadowMark” un vortāls 7guru patur tiesības, izvērtējot iesniegtos darbus, balvu nepiešķirt, ja konkursa pieteikumu vidū nav atbilstoša kandidāta.
  15. Iesniedzot darbus konkursam, konkursa dalībnieki atļauj, ka vortāls 7guru un SIA “ShadowMark” var izmantot iesniegto darbu dizainus konkursa publicitātes veidošanai vai minēto uzņēmumu reklāmai.
  16. Konkursa darbu dizaini netiks reproducēti, drukāti un izmantoti citiem, šajos noteikumos neminētiem, komercdarbības mērķiem.
  17. Konkursā nedrīkst piedalīties vortāla 7guru vai SIA “ShadowMark” darbinieki un ģimenes locekļi.
  18. Iesniedzot pieteikumu, nosūtot e-pastu 7guru@7guru.lv, pieteicējs apstiprina, ka ir iepazinies ar konkursa noteikumiem un tiem piekrīt.

"Dolce&Gabana" klasiskās vērtības

$
0
0

Lai arī "Dolce&Gabana" arī ir viens no zīmoliem, kas iepriekš reklāmas kampaņās ļāvis ielūkoties reklāmu tapšanas aizkulisēs, radot personiskas klātbūtnes efektu, šoreiz zīmols atgriežas pie klasiskām vērtībām.

"Google" otrajā ceturksnī līdera pozīcijās

$
0
0

Gada otrajā ceturksnī "Google" izvietoto reklāmu statistika, ko publicējis "Adobe" parāda meklētājservera līdera pozīcijas konkurentu vidū. ASV apjoma pieaugums vērtējams 9% apmērā, Lielbritānijā 10%, bet Vācijā 6%, salīdzinot izaugsmi gadu no gada.

Salīdzinot "Google" izmantošanu attiecībā pret "Yahoo!" un "Bing", "Google" turpina dominēt meklēšanas reklāmu tirgū ar 78% lielas daļas pārvaldīšanu. Vēl pie tendencēm jāmin tas, ka joprojām reklāma tiek vairāk skatīta no stacionārajiem un portatīvajiem datoriem, kamēr mobilajās ierīcēs lietotāji "Google" reklāmas skatās tikai 30% gadījumu.

"Adobe" statistiku komentējuši ar prognozēm, ka turpmākajos ceturkšņos "Google" reklāmas apjomi pieaugs vidēji par 10 - 12 %, bet reklāmas aplūkošana mobilajās ierīcēs varētu pieaugt līdz 35% no kopējās skatījumu statistikas.


„Huawei” noslēdz līgumu ar „Arsenal FC”

$
0
0

Informācijas un tehnoloģiju komunikāciju (ITK) risinājumu sniedzējs „Huawei” noslēdzis līgumu ar futbola klubu „Arsenal FC”, kļūstot par kluba oficiālo viedtālruņu sponsoru. Vienošanās ietvaros Ķīnas zīmols ir laidis klajā „Huawei Ascend P7 Arsenal Edition” viedtālruni, kas izstrādāts īpaši „Arsenal FC”.

Uz viedtālruņa aizmugurējā pārsega attēlots „Arsenal FC” krusts, kā arī tālrunis satur vairākus ar klubu saistītus tematiskos noformējumus un attēlus no tādām notikumiem kā Haiburijas, Emirātu un 2014 FA kausa uzvaras ceremonijas. Telefonā pieejama arī ekskluzīva izvēlne un darba pulkstenis.

„Huawei” telefonā ir ievietojis krietnu daudzumu futbola aplikāciju. Kā arī, lai sagādātu faniem aktuālāko informāciju, zīmols ir noslēdzis sadarbību ar „BBC”, kas sniegs informāciju no „BBC News”, „BBC Sport” un „BBC iPlayer Radio”. Tāpat tālruņos būs pieejamas dažādas futbola spēles, piemēram, „FIFA 2014”.

„Arsenal FC” mārketinga direktors Vinai Venkatešams (Vinai Venkatesham) sacījis: „Mums ir ļoti svarīga fanu pieredze gan digitāli gūtā, gan reālās dzīves, tādēļ mēs esam patīkami satraukti par „Huawei Ascend P7 Arsenal Edition” laišanu klajā. Jaunais viedtālrunis, kas tiek ražots ierobežotā daudzumā, ir izstrādāts tā, lai palīdzētu mūsu faniem justies tuvāk klubam neatkarīgi no tā, kur pasaulē viņi atrodas. Mēs esam pagodināti sadarboties ar „Huawei” šajā satraucošajā laikā, kad zīmols attīstās visā pasaulē, it īpaši Lielbritānijā un Eiropā.”

Interneta lapu pozīcijas jūnijā Latvijā

$
0
0

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums "Gemius" publicējis jūnijā apmeklētāko interneta lapu Top 25. Topa trijniekā pirmo reizi ienāk tvnet.lv un to no delfi.lvšķir vien dažu tūkstošu lietotāju slieksnis. Pozīcijas turpina uzlabot tādas interneta lapas kā megogo.net, gismeteo.lv un failiem.lv, jūnijā sasniedzot auditorijas skaita rekordu.

Kā jau gaidīts, "TVNET"  un "Apollo" pavirzījušies topā, līdz ar ko ir mainījies līdz šim tik stabilais topa trijnieks. "TVNET" /"Apollo" ar 678 tūkstošiem apmeklētājiem pakāpies uz trešo vietu, atstājot sociālo tīklu draugiem.lv kā ceturtos. Salīdzinot ar maija datiem, "TVNET"/"Apollo" auditorija pieaugusi par 10% un to no portāla delfi.lv, kas ar 687 tūkstošiem lietotāju lielu auditoriju ierindojas topa otrajā vietā, šķir vien 9 tūkstošu apmeklētāju liels slieksnis. Lai gan topa līderpozīciju ar 706 tūkstošiem lietotājiem joprojām saglabā inbox.lv, delfi.lv no līdera atpaliek vien par 19 tūkstošiem lietotājiem, līdz ar to top 3 portālu vidū manāma spēcīga konkurence.

"TVNET" un "Apollo" panākumus komentē Sintija Jace, "TVNET" mārketinga vadītāja: „Visupirms vēlos informēt par "TVNET" un "Apollo" portāliem - tie joprojām ir un arī nākotnē būs divi atšķirīgi portāli, katrs ar savu unikālo saturu un auditoriju. Kopā tie tiek atspoguļoti tikai datos, lai mums būtu iespēja reklāmdevējiem piedāvāt gan mūsu abu ziņu mediju kopējo auditoriju, gan katra portāla unikālo auditoriju. Jūnijs bija notikumiem bagāts mēnesis, redakcionāli esam labi pastrādājuši un tas atspoguļojas datos. Mūsu ziņu portālos lietotāji pavada visvairāk laika no visiem ziņu medijiem Latvijā, kas parāda satura kvalitāti. Esam lepni par to.”

Lai arī jūnija topā liela daļa interneta lapu ir piedzīvojusi auditorijas kritumu, savas pozīcijas turpina uzlabot tiešsaistes kino portāls megogo.net, kas spējis piesaistīt par 23% lielāku auditoriju un pakāpties uz 7. vietu. Atskatoties uz situāciju pirms gada, megogo.net auditorija ir augusi teju četras reizes – no 79 tūkstošiem līdz 292 tūkstošiem lietotājiem, kas ir portāla apmeklētāju skaita rekords. Interneta lietotāji arī jūnijā ir aktīvi sekojuši līdzi laika apstākļiem, ko apliecina laika prognožu vietnes gismeteo.lv auditorijas pieaugums un kāpums topā par piecām vietām. Topa 22. vietā ienāk arī datu glabāšanas vietne failiem.lv, sasniedzot līdz šim lielāko auditoriju – 110 tūkstošus interneta lietotājus.

Dati par apmeklētākajām interneta lapām tiek iegūti "GemiusAudience" pētījuma ietvaros, un sākot ar jūniju pētījumā ir ieviesta multi platforma. Multi platforma sniedz iespēju uzzināt datus par apmeklētāju skaitu ne tikai no datoriem, bet arī no mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem.

Tu vari kļūt par projektu vadītāju!

Digitālā aģentūra + Sabiedrisko attiecību aģentūra = ?

$
0
0

Jau kādu laiku atpakaļ ziņojām pasaulei, kolēģiem un draugiem, ka pamazām strādājot un domājot nonācām pie domas, ka daudz no tā, ko daram, patiesībā būtu jādara sabiedrisko attiecību speciālistiem – cilvēkiem, kuru izglītība, pieredze un zināšanas ir kaldinātas tieši komunikācijas lietās. Jautājums “Kāpēc?” ir izskanējis dažādās intonācijās. Šis bloga ieraksts tad lai kalpo par mūsu personisko un profesionālo apsvērumu izklāstu, kas arī bija “Riddle PR” dibināšanas pamatā.

Digitālās aģentūras komunicē

Aģentūras ir daudz un dažādas. Mediju aģentūras pērk medijus, radošās aģentūras rada idejas un realizē tās tajos laukumos, kurus ir nopirkušas mediju aģentūras, BTL aģentūras rīko brendotas aktivitātes un pasākumus, sabiedrisko attiecību aģentūras veido attiecības (informē) un digitālās aģentūras rada risinājumus, kuri ir digitāli un pārsvarā redzami tikai monitoros un telefonu/planšešu ekrānos.

Ja mēs runājam tieši par tiem risinājumiem, kuri tiek “ražoti” (programmēti un dizainēti), brīfos tiem parasti ir sniegts kāds uzdevums (problēma), kas jāatrisina. No digitālās aģentūras sagaida idejas, problēmu risinājumus un vispārējas zināšanas par sabiedrības vajadzībām un interesēm. Ļoti retos gadījumos topošajam klientam ir skaidri zināms, kas tieši viņam ir vajadzīgs. Tas ir normāli, digitālās aģentūras pārstāvji ir tam, lai palīdzētu saprast problēmas un atrastu tām labāko risinājumu.

Ar uzņēmumu iekšējiem risinājumiem viss ir skaidrs – tie ir jāveido maksimāli efektīvi un maksimāli ērti (vienkārši). Sākumā tiek noteiktas vajadzības, tad jau esošo sistēmu savietojamība un pēc tam tiek sagatavots problēmas risinājuma piedāvājums. Ievērojot lietojamības likumus, pieredzi un zināšanas tiek radīts produkts, kurš kalpo paredzētajam uzdevumam labākajā mums zināmajā veidā.

Ar risinājumiem, kuri tiek gatavoti sabiedrībai (kampaņu aplikācijas un mikrolapas, uzņēmumu mājaslapas ilgtermiņam, baneri), jau ir citādāk. Šie risinājumi visbiežāk ir ziņneši, kas iepazīstina, izglīto un iesaista – sniedz pievienoto vērtību. Pamatu pamatā šo darbu viennozīmīgi var veikt viena pati digitālā aģentūra – it īpaši, ja jau no sākuma ir skaidra ziņa, kas jāaiznes sabiedrībai un visas vadlīnijas. Te gan mēs redzam iespēju augt un ideju izstrādes procesā piesaistot “nedigitālus” kolēģus, kuru galvenā kompetence ir komunikācija, sagatavot labāku piedāvājumu klientam, kura mērķis ir nodot sabiedrībai kādu konkrētu ziņu. Mūsu gadījumā jau tagad jūtam, ka iepazīstoties ar brīfu mēs ātrāk nonākam pie “mesidža” esences un tā vēlamā fona. Mēs vienmēr esam iedziļinājušies brīfos, bet šobrīd varam uz mums pieejamajiem datiem paskatīties no jaunas perspektīvas – labāk veidojot integrētus risinājumus, kas labāk “saguļas” ar tām kampaņas sastāvdaļām, kuras tiek gatavotas citās aģentūrās un ir spēcīgāki ziņneši paši par sevi.

Vēsturiski tieši digitālās aģentūras ir tās, kuras ir pieņēmušas savā paspārnē sociālo tīklu un platformu profilu apkalpošanu, kas tiek veikta uzņēmuma vārdā. Tas ir tikai normāli, jo, manuprāt, sabiedrisko attiecību aģentūras šo vilcienu vienkārši nokavēja. Vai precīzāk būtu teikt – digiālās aģentūras pasteidzās tām priekšā, jo vienkārši labāk saprata un pārzināja to vidi, kuru šodien saucam par sociālajām platformām. Liela daļa digitālo aģentūru (vai to dibinātāji) arī ir bijušas saistītas ar mediju aģentūrām. Tā kā sociālās platformas jau izsenis ir bijis kā mediju kanāls, tad dabiski, ka mediju cilvēki tajās orientējās labāk un labāk arī varēja klientiem šos pakalpojumus piedāvāt.

 

Par to, ka tas vienmēr ir bijis vairāk mediju kanāls, liecina arī tas, ka, runājot par sociālo platformu rezultātiem, pirmos mēs piesaucam acīmredzami kvantitatīvos rādītājus – sekotāju skaits, Like, retvīti, reach un klikšķi. Retāk (tagad gan jau arvien biežāk) mēs dzirdam par gadījumiem, ka tiek mērīti arī citi rādītāji un celti galdā piemēri, kad viens vai otrs sociālo tīklu projekts ir mainījis vai paplašinājis izpratni par uzņēmumu A vai gadījumu B. Tas, ko mēs esam ieguvuši līdz ar to, ka sociālos tīklus vairāk esam uztvēruši kā mediju kanālu, ir diezgan pragmatiskais skatījums uz tiem – tas arī palīdz tikt pāri tam, ka Facebook (un tas nav vienīgais) pamazām kļūst par maksas kanālu, kurā ir jāizmanto maksas risinājumi, lai tiktu cauri kopējam troksnim vai vienkārši sasniegtu savu klientu. Tas, ko mēs ar “sociālie tīkli – mediju kanāls” esam pazaudējuši, ir tas, ka esam piemirsuši par saturu, tā kvalitāti un atbilstību uzņēmuma pārējai komunikācijai. Piemēram, sabiedrisko attiecību aģentūra strādā ar medijiem un mēģina izdabūt cauri ziņu, ka uzņēmums ir atbildīgs un nopietns, bet tikmēr digitālā aģentūra par 700 € eiro mēnesī reizi dienā draugiem.lv publicē kaķu bildes, kuras aizņemas no Pinterest.*

Integrēta komunikācija ir lētāka

Klienti, kuri pie mums ierodas, bieži vien nāk ar nedigitālām problēmām, kuras cer atrisināt digitāli. Tas nav nekas neiespējams un ir pat normāli – internets iesniedzas gandrīz visur un lielākā vai mazākā mērā informēt sabiedrību var arī tikai ar interneta palīdzību. Lielā daļā gadījumu gan tāpat ir jāpērk mediji, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk ausu un acu pārus. Tāpat arī lielā daļā gadījumu ir iespējams gatavot idejas un saturu, bet izmantot tos vairākkārtīgi un dažādos medijos. Mediju aģentūru mēs neplānojam. :) Bet tas, ko jau daram – uzņēmumiem, kuri grib komunicēt ar sabiedrību, piedāvājam izmantot ne tikai savus sociālos tīklus un maksas reklāmas izvietojumus, bet arī esošā satura piedāvāšanu medijiem un citām ieinteresētajām pusēm, kuras ikdienā komunicē ar viedokļu līderiem un sabiedrību.

Piemērs – uzņēmums raksta blogus, pauž viedokli un komunicē sociālajos tīklos. Ja sākotnēji sadarbojas digitālā aģentūra un PR aģentūra, tad, pirmkārt, saturu rada profesionāļi – PR speciālisti un, otrkārt, saturs jau sākotnēji tiek sagatavots tā, lai to var “iepakot” gan sociālajiem tīkliem, gan citiem digitāliem kanāliem, gan medijiem. Te arī parādās izmaksu efektivizēšana. Tā vietā, lai darītu šīs lietas atsevišķi un pēc tam adaptētu, jau sākotnēji sadarbojoties vairākām ieinteresētajām pusēm tiek ietaupīts laiks un sasniegts labāks rezultāts par zemāku cenu. Tāpat arī izmaksu lēciens, ja no sākotnējas ieceres komunicēt tikai sociālajos tīklos nolemj (to pašu) saturu pielāgot citām vidēm, nav tik liels, bet potenciāli sasniedzamais rezultāts uzlabojas vairākkārtīgi.

Sabiedriskās attiecības digitalizējas

Es pirms “Riddle PR” neesmu strādājis sabiedrisko attiecību uzņēmumā, tāpēc arī tirgu un PR aģentūru prakses tik labi varbūt nepārzinu. Tā vairāk ir sajūta, kas trīs gadu laikā strādājot ar digitāliem projektiem ir izveidojusies – digitālā komunikācija sabiedrisko attiecību aģentūrās vēl ir ne pārāk labi pārzināts lauciņš. Es runāju par savu sajūtu par vidējo līmeni Latvijā, ir izņēmumi un ir daži sabiedrisko speciālisti, kas ir ieguldījuši laiku un “izkoduši” digitālos kanālus. Nav viss slikti, bet vēl arī ir, kur augt. Tāpēc arī gluži vienkārši mēs cenšamies aizpildīt, mūsuprāt, salīdzinoši brīvo nišu – sabiedrisko attiecību aģentūra ar spēcīgu izpratni par digitālajiem medijiem. Tāpēc arī strādāsim un mācīsimies kopā – “Riddle Digital” un “Riddle PR”, lai vieniem pie otriem (abos virzienos) pielīp zināšanas un izpratne par cieši saistītajiem sabiedrisko attiecību un digitālajiem virzieniem.

Nobeigums

Tas, ko es ar iepriekšējām rindkopām gribēju pateikt – ļoti daudz no tā, ko mēs darām, ir komunikācija. Internets un tam pieslēgtie ekrāni ir tikai kanāls. Tāpat kā mēs Lattelecom’am neuzticam uzņēmuma telefona klausules pacelšanu, arī digitālās aģentūras kompetences beidzas tur, kur sākas komunikāciju cilvēku kompetences. Pa šiem gadiem digitālās aģentūras ir šo to iemācījušās un spērušas platu soli sabiedrisko attiecību aģentūru dārziņā, bet, mūsuprāt, vēl ir kur augt un tāpēc mēs sociālo tīklu komunikācijas un konsultāciju darbus no jūnija nododam “Riddle PR” rokās. Tā kā “Riddle PR” ir cieši saistīta ar “Riddle Digital” un arī es šobrīd esmu “Riddle PR” sastāvā, saturs uzlabosies, bet tehniskais izpildījums nekādā veidā necietīs.

*Pārspīlēts ir tikai nedaudz

Infografika piesaista vismaz par 30% vairāk uzmanības

$
0
0

Tikko atgriezos no starptautiskas konferences Barselonā, kur “Infogr.am” pasniedza “Datu žurnālistikas 2014” balvu Ņujorkas dienas laikrakstam “The New York Times” par labāko datu vizualizācijas stāstu. Ikgadējam konkursam, ko rīko “Global Editors Network”, šogad tika iesniegti 520 darbi no visas pasaules. Tas apliecina datu vizualizāciju izmantošanas pieaugošo popularitāti žurnālistikā. Šobrīd var definēt vismaz trīs dažādas datu vizualizāciju izmantošanas tendences, atšķirīgas pieejas, kas dažkārt “dzīvo” pat vienas redakcijas sienās, bet atšķirīgo uzskatu (mind-set) dēļ īsti nesaplūst un turpina savu attīstības ceļu.

Žurnālista kopdarbs ar profesionālu programmētāju

Pasaules medijus pārņem digitalizācijas laikmets. Tādi zīmoli kā The New York Times un The Guardian uztur atsevišķus digitalizācijas departamentus, kur žurnālisti strādā roku rokā ar programmētājiem un dizaineriem. Darbs pie vienas vizualizācijas var ilgt no viena mēneša līdz pat pusgadam. Nevar zināt, cik ilgi žurnālistam vajadzēs rakties neskaitāmās datubāzēs, lai atrastu stāsta vērtu tendenci, problēmu vai notikumu, kas iekodēts nebeidzamās tabulās. Kad stāsts atrasts, notiek darbs pie vizualizācijas, kas to atspoguļotu vistiešāk, lakoniskāk, interaktīvāk.

Piemēri:

The New York Times - Reshaping New York.

The Guardian - Game of Thrones: death, destruction and a whole load of relationships visualised (spoiler alert).

Lai radītu šādas vizualizācijas, nepārprotami vajadzīgi cilvēki, kas spēj radīt saistošu dizainu un likt grafiku sistēmai kustēties, mainīties, atklāt informāciju atkarībā no lasītāja interakcijas ar to.

Publiski pieejami  automatizēti vizualizācijas rīki ļauj ikvienam datus parādīt atraktīvā veidā

Aizvien populārākas kļūst tādas sabiedriskas iniciatīvas kā organizācijas Open Knowledge Fundation (OKF), European Journalism Center (EJC), Computer Assisted Reporting (CAR) un citas, kas strādā pie dažādām programmām un apmācībām, lai ikviens spētu konvertēt datos apslēptās zināšanas saistošās datu vizualizācijās. Šajās apmācībās tiek stāstīts par tādiem rīkiem kā Infogr.am, Datawrapper, Carto DB, Google Fusion Tables, Tableau Public un citiem. Katrs no tiem tiecas datu vizualizācijas radīšanas procesu radīt tik vienkāršu, lai to spētu veikt jebkurš žurnālists, kas strādā ierobežotos laika apstākļos.

Piemēri:

The Wall Street Journal - What Does it Cost to Make an iPhone? (Infogr.am).

The Guardian - Google Street View sleuth – your problems mapped (Google Fusion Tables).

The Guardian - Animated map: local and EU elections in tweets (Carto DB).

Šādas vizualizācijas var radīt teju jebkurš, tam veltot no 20 minūtēm līdz 1 darba dienai. Bieži vien vienkāršas datu vizualizācijas ar šo rīku palīdzību var radīt bez maksas. Nav brīnums, ka daudzi mediji pāriet uz automatizētu datu vizualizāciju. Kāpēc lai lokālu ziņu medijs uzturētu datu vizualizācijas departamentu, lai valdības budžeta ziņojumu pārvērstu lasītājam saprotamā valodā, izmantojot interaktīvas stabiņveida vai līniju diagrammas, ko bez maksas var veikt, piemēram, Infogram. Daudzi ziņu mediji minētos rīkus bieži izmanto, lai atsvaidzinātu rakstus, kuros minēta jebkāda statistika vai tendence. Pieredze rāda, ka infografika vai vizualizācijas izmanošana piesaista par 30% vairāk lasītāju, kas ir nozīmīgs rādītājs reklāmas devējiem.

Infografika kā autentisks mākslas darbs

Taču datu vizualizācija nedzīvo interneta plašumos vien. Vēl joprojām pasaules līmeņa drukātajos medijos kā National Geographic, The Economist un citos, tiek slīpēts grafiskās datu vizualizācijas arods. Jau 22 gadus pēc kārtas Pamplonā (Spānijā), pilsētā, kas izslavēta ar vēršu skrējienu, kopā sabrauc pasaules klases datu vizualizācijas eksperti, lai atrādītu savu veikumu un padižotos ar sasniegumiem. Šī gada labākās vizualizācijas drukātajos medijos var aplūkot šeit.

Iemesls, kāpēc šādas“ar roku taisītas” vizualizācijas drukātajiem medijiem turpina attīstīties, daļēji saistīts ar to, ka to autori ir mākslinieki un dizaineri, ne programmētāji. Daudzu gadu garumā slīpētais arods, kas piemērots drukātajiem medijiem, bieži vien neatbilst digitālās vides prasībām pēc interaktivitātes. Savukārt interaktīvās vizualizācijas tiešsaistē izdrukātas uz papīra zaudē pusi no savas vērtības. Neskatoties uz augstajām izmaksām, pasaules līmeņa mediji, kas uztur atsevišķus datu vizualizācijas departamentus, nekad pilnpilnībā nepāries uz automatizētu datu vizualizāciju. Katram stāstam ir sava ziņa, ko tas nes, un ne vienmēr automatizētie risinājumi spēj to izteikt vislabāk.

Savukārt būtiskākais ieguvums, ko sniedz automatizēta datu vizualizācija, ir iespēja jebkuru datos balstītu ziņu padarīt lasītājam saprotamāku un vairot sabiedrības izpratni par notiekošo, bez tam, tas notiek ātri un ērti.

Infogr.am “Datu žurnālistikas 2014” balvas saņēmējs -  Ņujorkas dienas laikraksts “The New York Times”

“The New York Time” datu vizalizācija "Augot ieņēmumiem, izcelsmes vietai ir nozīme" ("In Climbing Income Ladder, Location Matters") "Infogr.am" lietotāju balsojumā ieguva vislielāko atzinību un saņēma Datu žurnālistikas balvu 2014 (Data Journalism Awards 2014), ko organizē "Global Editors Network" (GEN).

Iznomātu automašīnu nemazgā* jeb iekšējās komunikācijas nozīme

$
0
0

Kad mēs iedomājamies par sociālo tīklu komunikāciju, mēs visbiežāk to asociējam ar uzņēmuma ārējo komunikāciju un saziņu ar klientiem. Tas neapšaubāmi ir likumsakarīgi un pareizi. Taču nereti tiek aizmirsta vēl viena mērķa grupa, kas uzņēmuma reputācijas veidošanas procesā dažkārt spēj radīt daudz lielāku ietekmi, nekā patērētāji. Un tie ir uzņēmuma iekšējie klienti - darbinieki.

Digitālās tehnoloģijas ir neatgriezeniski mainījušas uzņēmuma iekšējās komunikācijas procesu. Mūsdienās darbinieki vairs nav pasīvie informācijas saņēmēji un uzņēmumam komunikācijas procesā ir daudz vairāk kanālu, kas ne tikai nodod informāciju gala auditorijai, bet arī sniedz atgriezeniskās saites iespējas. Lai arī nereti uzņēmumi par to neaizdomājas, viens no šādiem kanāliem ir arī sociālie mediji. Būtībā tie ir kā komunikācijas platforma, kas apvieno gan uzņēmuma iekšējās, gan ārējās publikas.

Tieši tādēļ arvien nemanāmāka kļūst tā līnija, kas dala iekšējās un ārējās komunikācijas procesus. Uzņēmumam aizvien lielāka uzmanība jāpiešķir efektīvas un atklātas saziņas nodrošināšanai ar darbiniekiem, vienlaikus paturot prātā, ka mūsdienu apstākļos šī informācija itin viegli var nonākt publiskajā telpā.  Tas nozīmē, ka iekšējās komunikācijas aktivitātēm ir tieša ietekme arī uz uzņēmuma reputāciju un publisko tēlu, tādēļ šis komunikācijas process ne tikai jāveido stratēģiski, bet tam faktiski ir jābūt daļai no uzņēmuma kopējās komunikācijas stratēģijas.

To, ka iekšējā komunikācija tiek vērtēta aizvien augstāk, pierāda arī nesen publiskotie“Business Leaders in Communication” aptaujas dati. Tie liecina, ka korporatīvās komunikācijas jomā iekšējās komunikācijas stratēģiskai vadībai tiek piešķirta pat lielāka nozīme kā mediju attiecībām. Un, manuprāt, tas patiešām ir apsveicami, ja mainoties tendencēm, mainās arī prioritātes sabiedrisko attiecību speciālistu kompetences jomās.

Kā tad būtu jāveido iekšējās komunikācijas process? Te pašā pamatā ir jābūt uzņēmuma vadības vēlmei pēc atklāta un efektīva dialoga ar saviem darbiniekiem, neatkarīgi no to vietas uzņēmuma hierarhiskajā struktūrā. Latvijā ir daudz uzņēmumi, kas šajā ziņā kalpo kā labās prakses piemērs, taču nereti iekšējās komunikācijas procesiem joprojām ir tikai formāls raksturs. Latvijas uzņēmumi bieži vien pārāk zemu novērtē iekšējās komunikācijas nozīmi, tās ieguldījumu darbinieku motivācijas un darba efektivitātes paaugstināšanā.

Par vienu no maniem pēdējā laika mīļākajiem teicieniem ir kļuvis nesen kādā blogā izlasītais - iznomātu mašīnu nemazgā. Un no savas pieredzes iekšējās komunikācijas vadībā varu teikt, ka tā patiešām ir. Lai nodrošinātu maksimālu atdevi, darbiniekam uz savu darbu ir jāraugās nevis kā uz darbību kopumu, bet kā uz daļu no uzņēmuma kopējā procesa, viņiem ir jājūt, ka šim darbam ir liela nozīme uzņēmuma mērķu sasniegšanā un viņa darbs tiek augst novērtēts.  Un te iekšējās komunikācijas aktivitātēm ir  liela nozīme.

Ja uzņēmums investē laiku un resursus iekšējās komunikācijas sakārtošanā un darbinieku iesaistīšanā uzņēmuma dzīvē, tas ne tikai iekšēji sakārto organizācijas vidi, bet no iekšpuses veido uzņēmuma reputāciju.  Vai tieši otrādi – uzņēmums var ieguldīt milzu līdzekļus sabiedrisko attiecību pasākumos, kuru mērķis ir spodrināt tā tēlu. Taču vienlaikus nerūpējoties par atklātu un godīgu komunikāciju ar saviem darbiniekiem, tas rada augsni baumām, spekulācijām un negatīviem komentāriem, kas šo reputāciju gremdē. Visspilgtāk kompāniju vājie punkti iekšējās komunikācijas jomā parādās krīzes brīžos. Un domāju, ka piemēri te ir lieki, jo tie sabiedrisko attiecību speciālistiem bijuši gana spilgti un pamanāmi.

Gribētos cerēt, ka aizvien vairāk Latvijas uzņēmumi sekos Eiropas sabiedrisko attiecību tendencēm un novērtēs efektīvas un stratēģiskas iekšējās komunikācijas nozīmi korporatīvās komunikācijas kontekstā pirms tās trūkums raidījis spēcīgu sitienu pa “kājstarpi”.

* Oriģinālteiciens angļu valodā “Nobody washes a rental car” lasīts blogā “Three ways to actually engage employees

Dizaina filmu festivāls 2014.

$
0
0

1.-2. augustā Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls 2014.

Uz atskaites skalas tiks izvietotas filmas, kuras balansē starp diviem galējiem izpētes objektiem - "Māksla" un "Dizains". Vai mēs varam runāt par dizaina un mākslas saplūšanu vai darba un profesiju kategorijām ir jābūt skaidri nodalītām gluži kā melnajam ar balto? Iespējamās atbildes filmās, prezentācijās un diskusijās.


Pētījums: ģimenēs runā par drošību internetā

$
0
0

Aptuveni puse interneta lietotāju – 52% – ģimenē pārrunā datora lietošanas un datu aizsardzības jautājumus, liecina šā gada jūnijā SKDS veiktās sabiedriskās domas aptauja.

Latvijas Komercbanku asociācija paziņojumā medijiem norāda, ka saruna ģimenes locekļu starpā varētu būt būtisks informācijas avots par datora un datu drošības, kā arī drošas interneta lietošanas jautājumiem. SKDS veiktais pētījums parāda, ka vecumā līdz 24 gadiem 33% aptaujas dalībnieku ģimenē pārrunājuši ar datora un interneta lietošanas drošības saistītus jautājumus. Pieaugot respondentu vecumam,  sarunas ģimenē notiek biežāk - aptaujas dalībnieki virs 45 gadu vecuma jau 60% gadījumu norāda, ka šādas sarunas ģimenē ir aktuālas. Nereti tieši bērni un jaunieši var sniegt vērtīgus padomus gan vecvecākiem, gan arī vecākiem.

Pētījuma ietvaros, atbildot uz jautājumu par zināšanu pašvērtējumu, tieši gados jaunākie respondenti (vecumā līdz 24 gadiem un vecumā līdz 34 gadiem) savas zināšanas par drošības pamatprincipiem, lietojot datoru un internetu, novērtēja pozitīvāk - attiecīgi 76% un 65% tās atzina par labām vai ļoti labām. Savukārt vecākā paaudze (virs 55 gadiem) bija piesardzīga, savas zināšanas kā labas un ļoti labas vērtējot tikai 30% gadījumu.

"Jo vairāk mēs ģimenē runāsim par drošību internetā, jo pasargātāki būsim, bet īpaši svarīgi ir apzināties, ka par savu drošību ir atbildīgs katrs pats," norādījusi Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente, kā ziņo aģentūra "BNS".

Apskatām aplikācijas: Māris Antons par “Ingress”

$
0
0

Šonedēļ par interesantu un izklaidējošu bezmaksas aplikāciju “Ingress” stāsta sabiedrisko attiecību aģentūras „Riddle PR” digitālās izpētes un attīstības vadītājs Māris Antons, sakot, ka tā ir “papildinātā realitāte”.

““Ingress” ir “Google” veidota papildinātās realitātes (augmented reality) spēle, kas ir kaut kas starp “Geocaching”, “Foursquare” un kādu stratēģijas spēli (piemēram, “Star Craft”). Tā jau ilgāku laiku ir bijusi pieejama uz “Android” ierīcēm (jo izstrādātājs ir “Google”), bet nupat ir iznākusi arī spēles “iPhone” aplikācija. Abās ierīcēs spēle ir viena un tā pati, atšķirība vien tāda, ka “iPhone” ierīcē nav pieejamas dažas funkcionalitātes, bet tās nav tādas, kas traucētu spēlēt.

Spēle sākas ar stāstu (kas arī caurvij visu spēles sižetu), ka ir atklāts jauns matērijas veids – eksotiskā matērija (Exotic Matter, XM). Eksotiskā matērija ieplūst mūsu pasaulē caur portāliem, kas atrodas mums visapkārt un visbiežāk ir vietās ar īpašu nozīmi – vēsturiski objekti, skulptūras, statujas, cilvēku veidoti mākslas darbi pilsētvidē utt. Tā arī ir spēles papildinātās realitātes dimensija, jo pārvietošanās un darbība notiek reālajā pasaulē. Risinājums ir ļoti interesants un lielisks “Augmented Reality” piemērs, jo reklāmas industrijā biežāk redzam risinājumus, kur izmanto iespēju reālo vidi papildināt ar telefona kameras palīdzību, nevis radot jaunus elementus kartē.

Portāli nav paslēpti kā “Geocaching”, bet līdz tiem tik un tā tiešām ir jānokļūst, lai varētu tos iegūt savas komandas pārvaldībā. Vēl viena atšķirība, ja grib “Ingress” salīdzināt ar “Geocaching”, ir tā, ka pēc tam, kad portāls ir iegūts komandas pārvaldībā, tas tā nepaliek mūžīgi bet tikai līdz brīdim, kad pie tā ierodas kāds pretējās komandas spēlētājs un atkal to iegūst savā pārvaldībā. 

Par portālu kontroli cīnās divas komandas – Apgaismotie (Enlightened) un Pretošanās kustība (Resistance). Apgaismotie ir tie, kas grib izmantot XMīpašības, lai iegūtu un izmantotu to cilvēces attīstībai, ja tas būs iespējams, bet Pretošanās kustība uzskata, ka šis spēks ir pārāk neizpētīts un risku pilns, tāpēc to izmantot nevajadzētu, lai saglabātu cilvēci.

Sākot spēli, katram lietotājam ir jāielogojas ar savu “Google” kontu un jāizvēlās sava frakcija (Apgaismotie vai Pretestības kustība), kuru pēc tam vairs mainīt nebūs iespējams. Sākotnēji es izvēlējos Apgaismotos, bet vēlāk tomēr piereģistrējos ar citu Google kontu, lai pievienotos Pretestības kustībai, jo Apgaismoto (saukti arī par zaļajiem vai šrekiem) ir vairāk, būt Pretošanās kustībā (saukti arī par zilajiem vai smurfiem) ir aizraujošāk – vairāk portālu, kuriem uzbrukt, un krāsa arī glītāka.

Es, protams, iesaku pievienoties Pretošanās kustībai. Tāpat arī Pretošanās kustības dalībniekiem Latvijā ir sava vietne, kurā var uzzināt vairāk informācijas par spēli un tiek organizēta iekšējā komandas komunikācija – http://resistance.lv .

Artis Svece: Politiķus vajag pieskatīt!

$
0
0

„Manuprāt, tas, kas var vienot latviešu un krievvalodīgos, ir nākotne, nevis pagātne. Pagātnē ir bijis kas tāds, par ko vienoties nav iespējams. Paskatīsimies uz 9. maija svētkiem pie Uzvaras pieminekļa. Paši krievi saka, ka lielā mērā tie pat nav Uzvaras svētki, tas ir notikums, kas ļauj krievu kopienai sapulcēties. Viņi ar šiem svētkiem var identificēties,” norāda Latvijas Universitātes Vēstures un filosofijas fakultātes lektors, filosofs Artis Svece, atbildot uz jautājumu, kā Latvijas sabiedrībā varētu mazināt etnisko sašķeltību. Sarunā ar vortālu 7guru A. Svece stāsta par medijiem, politiku un sabiedrību.

Kā jūs vērtējat Latvijas sabiedrību kopumā?

Es nezinu, vai sabiedrību kopumā var izvērtēt. Sabiedrība ir jāpieņem kā vienkārši kaut kas esošs. Varu teikt, ka tā ir postpadomju un Eiropas sabiedrība. No vienas puses mēs varam redzēt, kas mūs saista ar Eiropas vērtībām un kultūru. Tajā pašā laikā ir problēmas, ar kurām mums nākas saskarties ikdienā, turklāt tās ir saistītas ar to, ka mēs esam postpadomju sabiedrība.

Taču vai jums nešķiet, ka sabiedrība Latvijā vairāk ir postpadomju nekā Eiropas sabiedrība?

Kādā no sarunām, kurā piedalījās dažādu paaudžu pārstāvji, mēs apspriedām televīzijas seriālus un kā tie tiek uztverti. Secinājām, ka jaunākā un vecākā paaudze katra sevi identificē citādāk. Krievu filmas un krievu seriāli cilvēkiem, kuriem pāri trīsdesmit vai četrdesmit, ir saprotamāki. Tev ir kaut kāda bagāža, kas ļauj krievu filmas un seriālus saprast labāk nekā amerikāņu. Amerikāņu seriālos cilvēki sastopas ar problēmām, kuras latviešu cilvēkam bieži vien ir nepazīstamas. Tās var saprast, bet nesaistās ar personisko pieredzi. Jaunākās paaudzes pārstāvji norādīja, ka viņiem krievu televīzija un kino neko neizsaka, savukārt amerikāņu -  izsaka. Cilvēki var teikt vienu, bet, kā tas patiesībā ir, to var tikai minēt. Skaidrs, ka jaunā paaudze nav tā pilnībā izvairījusies no mantojuma, kurā mēs dzīvojam. Kaut vai visa ikdiena un politiskā dzīve. Kaut vai sastapšanās veikalā ar pārdevēju, kas runā divās valodās, - tas viss liek atcerēties to, ka mēs esam tur, kur mēs esam.

Kāds ir jūsu viedoklis par medijiem Latvijā un kā tie ietekmē Latvijas sabiedrību, lai mazinātu etnisko sašķeltību?

Mediju telpa ir sadalīta. Cik daudz pie tā ir vainīgi paši mediji, to ir grūti pateikt. Mediji saka: „Mēs dodam to, ko cilvēki pieprasa!”. „Lattelecom” priekšnieks Juris Gulbis Dombura raidījumā teica: „Nu, bet, klau, cik daudz cilvēku Latvijā skatās „CNN” un „BBC”? Mēs jums iedosim „CNN” un „BBC”, bet kāds ir reālais pieprasījums?” Ir latvieši, kas skatās latviešu televīziju, bet nākamais, ko viņi skatās, ir krievu televīzija, nevis “CNN”. Savā laikā protāls „Politika.lv” man palūdza, lai uzrakstu pāris rakstus par krievu medijiem. Tad man nācās tā vairāk pasekot līdzi latviešu un krievvalodīgo avīzēm. Man šķita, ka vairāk norobežoti ir tieši Latvijas mediji, ja mēs runājam par avīzēm. Krievu mediji pārpublicē Krievijas ziņas, tas tiesa, bet tie daudz rakstīja arī par Latvijas ziņām un par latviešu dzīvesstāstiem. Latviešu valodā mediji par vienkāršo krievu cilvēku nestāstīja. Šaubos, vai pie mediju telpu atšķirības ir vainojami tikai krievu mediji, kuri retranslē Krievijas informāciju.

Drīzumā plānots, ka sāks darboties Baltijas vienotais kanāls krievvalodīgajiem..

Tas ir labi, bet vēl jāsaprot, cik tas būs efektīvs un efektīgs, kā arī, kas veidos šī kanāla saturu. Tas ir pilnīgi bezcerīgi, ja to darīs latviešu žurnālisti, tulkojot Latvijas ziņas citiem, lai viņi uzzinātu latviešu vēstījumu. Tur ir tāda zināma dilemma. Kanālā ir jāstrādā krievu žurnālistiem, bet diez vai viņi pēkšņi sāks runāt to, ko latvieši grib, lai viņi runā. Domāt, ka izdosies uzspiest latviešu vēstījumu un panākt, lai krievvalodīgie klausās tikai to, ko mēs gribam, tas arī ir neticami. Domāju, ka būs pa vidu.


Kas, pēc jūsu domām, būtu jādara, lai mazinātu etnisko sašķeltību?

Daudz kas. Manuprāt, ir zināmas pamatlietas, ko latviešu sabiedrība atzīst par nemaināmām un kur nekad nepiekāpsies. Piemēram, latviešu valoda. Bet tas ir tikai rāmis, kā ietvaros daudz ko var izdarīt. Mums ir jāpaliek atvērtiem diskusijām par visu citu, un tādi jautājumi ir. Tas, kas man šķiet mulsinoši –

bieži vien gan latviešu, gan krievu politiķi neklausās, ko tie pārējie saka.

Nav jau tā, ka vienīgais, ko krievu sabiedrība vēlas, lai te būtu divvalodība. Pirmais, kas būtu jādara integrācijas virzienā, ir nopietni klausīties, ko otrs cilvēks vēlas pateikt. Atsaucos atkal uz Dombura raidījumu, kurā bija savākti latviešu politiķi, kuri ir atbildīgi par krievvalodīgu integrāciju, un ‘otrā puse’ - krievu sabiedrisko organizāciju pārstāvji. No ierēdņu puses varēja redzēt, ka viņi ir nepamatoti augstprātīgi. Ja tu neklausies, ko tev saka, un nemēģini saprast, ko cilvēks tev vēlas pateikt, un jau sākotnēji pieņem, ka tevi nav vērts uzklausīt, jo tu mēģini mūs pārvilināt Krievijas varas pusē, tad nekāda integrācija un saprašanās nav iespējama. Un atkal, starp citu, uz šādiem raidījumiem tiek uzaicināti radikālo organizāciju pārstāvji. Mēs “parasto Latvijas krievu” nesadzirdam, jo viņš latviešu medijos nemaz neparādās.

Kāds ir jūsu viedoklis par svētkiem un atceres dienām, kā tie ietekmē Latvijas sabiedrību?

Manuprāt, tas, kas var vienot latviešus un krievvalodīgos, ir nākotne, nevis pagātne. Pagātnē ir bijis kas tāds, par ko vienoties nav iespējams. Paskatīsimies uz 9. maija svētkiem pie Uzvaras pieminekļa. Paši krievi saka, ka lielā mērā tie pat nav Uzvaras svētki, tas ir notikums, kas ļauj krievu kopienai sapulcēties. Viņi ar šiem svētkiem var identificēties. Tas nepatīkamākais ir tas, ka krievu kopiena ir identificējusies ar uzvaru otrā pasaules kara laikā. Iespējams tas ir tāpēc, ka viņiem pašiem nav īsti skaidrs, kas viņus varētu vienot, kas ir viņu identitāte? Diez vai tas varētu būt Puškins. Nebūs tā, ka visi svinēs Puškina dzimšanas dienu. Viņi savu identitāti veido ap 9. maiju. Un latviešu cerība, ka kādreiz 9. maiju sāks svinēt mazāk, ir naivas.

Latviešu sapnis un cerība ir, ka krievi mūsu vidu izšķīdīs. Domāju, ka tas tā nebūs. Nevaru teikt, ka nekad, bet tuvākos 100 gados tas noteikti nenotiks. Galu galā latvieši, dzīvojot Livonijā un Krievijas impērijā, arī nepazuda. Tāpat krievi nepazudīs latviešu vidū, un 9. maijs tiks svinēts nevis tāpēc, ka viņiem tas nozīmē okupāciju, bet vienkārši tāpēc, ka tie ir viņu svētki. Tie ir viņu lielākie svētki. Ja latvieši ik pa laikam savācas uz kādām nacionālām svinībām, tad krieviem nav citu variantu, viņiem ir 9. maijs. Tas nozīmē, ka jaunā paaudze arī nāks kopā 9. maijā par spīti tam, kas tur ir bijis pagātnē. Tāpēc tāda īsta samierināšanās ar vēsturi nav iespējama. Latvieši grib, lai krievu kopiena atzītu, ka 9. maijs ir kaut kas slikts. Viņi to nevar izdarīt, jo viņi ar to ir identificējušies. Tad viņiem ir jāatzīst, ka viņi ir slikti, ko negrib neviens.

Bija viens mirklis pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām, kad  „Saskaņas centrs” gandrīz sāka strādāt kopā ar „Reformu partiju”.

Nils Ušakovs pēkšņi pateica: „Mēs atzīstam, ka bija okupācija, bet nav okupantu”.

Tā bija ļoti zīmīga lieta, ko latvieši nepamanīja, bet, manuprāt, tas bija interesants un radošs mēģinājums risināt situāciju, nošķirt vēsturi no identitātes. No vienas puses atzīstot latviešu versiju par vēsturi, bet no otras - saglabājot savu identitāti. Domāju, ka Latvijas krievu identitāte nepazudīs, tā kaut kādā veidā viņiem pašiem jāveido. Skumīgi ir tas, ka viņi identificējas ar notikumu, kas latviešiem saistās ar padomju karaspēka ienākšanu Latvijā, jo latvieši nekad neatzīs to par kaut ko labu.

Kāds ir jūsu viedoklis par krievu un latviešu kopienas attiecībām ikdienā un valodas barjeru?

Mana attieksme nav viennozīmīga. Ja tu runā ar pārdevēju latviski, bet viņš tev atbild krieviski, tas būtībā ir likuma pārkāpums. Jautājums ir par to, kā tu šādā situācijā rīkojies. Vai tu sauc policiju vai priekšnieku un saki, lai šo cilvēku atlaiž, atbildi latviski, atbildi krieviski vai ej prom.. Realitāte ir tāda, ka krieviski runājošo cilvēku Rīgā ir daudz. Tas ir mantojums, kas nevar pēkšņi pazust. Var jau būt, ka ar varu un spēku latvieši var panākt savu. Patiesībā, ja jūs uzrunā krieviski un jūs atbildat latviski, tā arī ir spēkošanās un varas attiecības, tas pats attiecas uz variantu, kad jūs uzrunā krieviski un jūs atbildat krieviski. Jebkurā gadījumā, tās ir attiecības, kuras dažādos variantos var izspēlēt. Es neuzskatu, ka ir jāpiekāpjas, bet, manuprāt, ir jāmēģina arī saprast, kāpēc cilvēki rīkojas tā, kā viņi rīkojas. Tas var palīdzēt izvēlēties labāko rīcības variantu, arī tādā ikdienišķā situācijā kā saruna ar pārdevēju. Viens no variantiem varētu būt apklusināt otru un nedomāt par viņa rīcības iemesliem. Vienkārši mēs  esam atguvuši savu varu un mēs to paturēsim, tāpēc paklusējiet. Šī stratēģija varētu izdoties, bet, kā jau minēju, tā ir riskanta stratēģija, jo dažreiz vēsturē gadās tādi mirkļi, kad tā atspēlējas kā, piemēram, tas notika Ukrainā.

Vai jums nešķiet, ka latviešiem ir bail kaut ko iebilst pret krievu kopienu, ja nu ‘māte Krievija’ to sadzird?

Noteikti, protams. Mans pieņēmums nav balstīts uz teorijām, bet kaut kādā ziņā lielo nāciju cilvēki izturas un uzvedas citādi nekā mazo nāciju pārstāvji. Tas neattiecas tikai uz krieviem, bet arī, teiksim, uz amerikāņiem vai francūžiem. Droši vien esam bailīgi, bet tas jau nav nekas traģisks. Vēsture ir mācījusi, ka mums ir jābūt uzmanīgiem, un kaut kādā ziņā šī stratēģija ir pietiekami labi darbojusies.

Kuriem no Latvijas medijiem, pēc jūsu domām, var uzticēties?

Man šķiet, ka mediju kultūra vairāku iemeslu dēļ ir gājusi uz leju. Latvijā arvien mazāk ir neatkarīgu mediju. Avīzēm tagad finansiāli iet grūti, tas uzreiz ietekmē mediju kvalitāti un neatkarību. Interneta medijiem it kā spēks ir, bet iespējams, ka resursu arī nav tik daudz. Cilvēki nav gatavi par to pakalpojumiem maksāt. Mediji Latvijā nevar izdzīvot, jo ir par maz cilvēku, kuri šos medijus patērē. Rezultātā mums ir maz naudas, maz neatkarīgo mediju, tas nozīmē, ka žurnālistiem ir grūti nopelnīt. Lai uztaisītu vienu interviju, viņi tam atvēl divas stundas laika, nevis nedēļu. Un, kad tiek saņemts honorārs, ar to var izdzīvot dienu, nevis nedēļu vai mēnesi. Rezultātā kvalitāte klibo.

To kvalitāti, kas ir pasaules līmeņa medijos, mēs nevarēsim sasniegt.

Protams, gribētos, lai ir labāk.

Kāds ir jūsu viedoklis par politisko situāciju Latvijā?

Varu minēt vienu politiskās dzīves aspektu, kas man šķiet svarīgs. Manuprāt, katram - gan politiķiem, gan administratoriem - ir jāmēģina domāt par lietu. Šobrīd notiek bezgalīga kustība, darbības simulācija, mēģinājumi pārspēlēt savus pienākumus kādam citam. Cilvēkiem patīk kārtot attiecības, nevis kaut ko jēgpilni izdarīt. Pilnībā no tā droši vien nevar izvairīties. Bet kad sabiedrībā kaut kas notiek, tad būtu lieliski, ja  cilvēki tomēr padomātu, ko tiešām vajag izdarīt, un tad arī to izdarītu. Piemēram, žurnālists nevis atstrādā interviju, bet viņš padomā, ko es gribu ar to panākt, ko es gribu ar to pateikt. Pasniedzējs lekcijā nevis atrunā savu runājamo, bet padomā – ko es gribu ar šo kursu panākt. Adminstratori nevis domā, kā mums uzbūvēt shēmu, ka mēs neviens neesam vainīgi, bet ko mēs varam izdarīt, lai ekonomika reāli ietu uz augšu.

Kāpēc, pēc jūsu domām, cilvēki negrib ‘iet’ politikā?

Demokrātiskajā režīmā politika nozīmē valdīšanu pār sevi. Mēs izvirzām pārstāvjus, kuriem mēs uzticāmies, un tad ļaujam viņiem mūsu vārdā rīkoties. Politiķus vajag pieskatīt, bez tā nevar, kas savukārt paredz līdzdalību politiskajā procesā. Bet tas nenotiek. Pat tad, kad cilvēkam kāpj uz kājas, viņš nekliedz. Labāk tā kā pagaidīt, kad nokāps. Kāpēc tā notiek? Uz to man atbildes diemžēl nav.

Ir pārāk daudz jautājumu uz kuriem nevienam no Latvijas iedzīvotājiem nav atbildes..

Negribu tagad aizstāvēt politiķus, bet jāņem vērā, ka sistēma ir ļoti sarežģīta. Piemēram, ja jūs mēģinātu vadīt 20 cilvēku kolektīvu, tas būtu grūti. Viens raud, viens smejas, viens iet pa labi, otrs pa kreisi - kā tu viņus tagad nomenedžēsi? Valsts pārvalde ir vesela sistēma. Nav viena cilvēka, kurš visu varētu pārskatīt un pateikt, te ir nepareizi, tur pareizi, šeit darīsim tā. Blakus efekti vienmēr būs tāpēc, ka sistēma ir sarežģīta. Senajā Grieķijā visi viens otru pazina, visi piedalījās, visi bija tiesneši un politiķi, viņi zināja, ja viens kaut ko nepareizi izdarīs, tad pārējie pamanīs un sodīs.

Arī pie mums Saeimā, ja deputāti izdara kaut ko nepareizi, viņu sods ir rājiens..

Tā nav oriģināla doma, bet politika ir process. Nevar cerēt uz ideālu valdību un ideāliem politiķiem. Frīdrihs Hajeks savā laikā norādīja, ka tad, kad deputāti balso par budžetu, viņi nesaprot, par ko viņi balso. Tā ir pārāk sarežģīta sistēma.  Tam, kam vajadzētu notikt – politiķi darbojas un sabiedrība viņus uzrauga. Cīņa notiek nepārtraukti, korupcija pastāv kopš akmens laikmeta. Tas nenozīmē, ka ar to vajag samierināties, vienkārši visu laiku ir jācīnās, lai tā nebūtu, necerot, ka kaut kad tiks radīta perfekta sabiedrība, un nedomājot, ka tikai daži nelieši mūs no tās šķir. Svarīga ir līdzdalība. Tas, ka cilvēki nepiedalās politikā, protams, sabiedrībai ir bīstami, jo cilvēki neiesaistās partijās, neaiziet vēlēt, neprotestē, nepieskata procesu.

Politikā kārdinājumu ir daudz, tāpēc politiķus vajag pieskatīt.

 

Kā jums šķiet, vai Latvijas sabiedrība uzticas politiķiem?

No vienas puses - uzticas. Demokrātija balstās uz uzticēšanos. Es pats nevaru valdīt, es strādāju universitātē, tāpēc ieceļu kādu parlamentā, kurš lemj manā vietā. Protams, ne vienmēr esmu priecīgs par to, kas tiek lemts, bet es uz ielas neeju un mašīnas nededzinu. Ir valstis, kurās tiešām neuzticas politiķiem. Šajās valstīs uzreiz pēc vēlēšanām notiek grautiņi un slaktiņi. Kāpēc sākas slaktiņi? Viņi neuzticas vēlēšanu procesam un cilvēkiem, kuri ir ievēlēti. Mēs ar mūsu politiķiem esam neapmierināti, bet, ka mēs pavisam viņiem neuzticamies, tā arī nav. Ja mēs šai sistēmai neticētu, pēc katrām vēlēšanām ietu dauzīt logus.

"Rīgas Viļņi" apgrozījums palielinājies par 5,5%

$
0
0

Izdevniecība "Rīgas Viļņi" pagājušajā gadā strādājusi ar 5,422 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma peļņa pieaugusi vairākkārt, sasniedzot 169,2 tūkstošus eiro, kā liecina datubāzē "Lursoft" publicētais uzņēmuma pagājušā gada finanšu pārskats.

Uzņēmuma finanšu pārskats vadības ziņojumā teikts, ka pērn, pateicoties jaunajiem izdevumiem, izdevniecības "Rīgas Viļņi" drukātās preses realizācijas ieņēmumi, ieskaitot abonēšanu, pieauguši par 6%.

Savukārt izdevniecības reklāmas ieņēmumi pērn auguši par 5%, tostarp būtisku daļu veido interneta reklāmas ieņēmumu kāpums. "Interneta reklāmas jomā ir izdevies pilnībā sasniegt izvirzītos mērķus - palielināt portāla kasjauns.lv unikālo lietotāju skaitu par 6%, sasniedzot 330 tūkstošu auditoriju 2013.gada beigās," norādījusi izdevniecības vadība, kā ziņo aģentūra "BNS".

Pērn februārī uzņēmums sāka izdot nedēļas avīzi "Kas Jauns Avīze", savukārt maijā - žurnālu "Ko Ārsti Tev Nestāsta".

Darbu uzsāk "DDB Hub"

$
0
0

Ņemot vērā digitālo risinājumu pieaugošo nozīmi reklāmas nozarē, "DDB Latvija" paspārnē tapusi digitālā nodaļa "DDB Hub", kas ir aģentūras nākamais solis kvalitatīvu digitālo risinājumu nodrošināšanai klientu kampaņās.

"DDB Hub" komandas kodolu veido Uģis Briedis – "DDB Hub" vadītājs, Jānis Lazda-Lazdiņš – digitālo produktu dizaineris, Mārcis Kalniņš – digitālo produktu izstrādātājs un Krists Krieviņš – sociālo mediju projektu vadītājs. 

“Galvenais mērķis ir klientiem piedāvāt un radīt kvalitatīvus risinājumus. Nākotne ir tagad – vārdi kā “real time marketing”, “content marketing” un citi izskan arvien biežāk. Mūsu vēlme ir šos vārdus pārvērst saprotamās kampaņās, kuras uzlabo klientu biznesa rezultātus un veicina zīmola atpazīstamību. "DDB Hub" priekšrocība ir tāda, ka mēs esam integrēti "DDB", līdz ar to risinājumiem ir arī stratēģiskais pamatojums un radošais lidojums, ne tikai “Like & Share” ordenis. Mūsu mērķis ir kvalitāte kā zīmogs visam, ko esam paveikuši”, norāda Uģis Briedis.

"DDB"  pieredzi darbā ar digitāliem risinājumiem apliecina saņemtie reklāmas festivālu apbalvojumi un veiksmīgi sasniegtie klientu biznesa mērķi.

Viewing all 2570 articles
Browse latest View live